Kadi Heinsalu • 14. detsember 1998 kell 22:00

Haiguslehed ühte punti

Keskhaigekassa direktori asetäitja Vaike Näripea sõnul hakatakse haiguslehti tehniliselt töötlema kolmes kohas. Üks koht on praegune Tallinna haigekassa maja Hariduse tänaval, teine sotsiaalkindlustusameti Tallinna büroo teenindussaal ja kolmas endise Tallinna Panga pangasaal Harju tänaval.

Haiguslehtede vastuvõtmisega hakkab tegelema umbes 15 inimest, mis teeb ühe töötaja koormuseks üle tuhande haiguslehe kuus ehk 50 lehte päevas. «Järjekordi ei peaks oluliselt tekkima. On võimalik töövõimetuslehti ka posti teel saata, ehkki see on tülikam,» lausus Näripea.

Näripea sõnul on keerulisem nendega, kel pole pangakontot. Rahakaardiga raha kohalejõudmine võtab aega, pealegi tuleb inimesel tasuda sel juhul postikulud.

Tallinna tervishoiuameti nõunik Ene Tomberg sõnas, et siiski võib uue haiguslehtede arvestusega tekkida probleemid. Näiteks kui inimene on haige 3,5 kuud järjest, siis raha makstakse välja pärast tervenemist. «Ehk oleks võimalik vahelehed teha, et inimene ka vahepealse aja millestki elada saaks,» märkis Tomberg.

Hetkel kuum