Silva Männik • 15. detsember 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustuse aktsionärid päästvad seltsi

Eesti Kindlustuse aktsiakapital kasvab emissiooni käigus 50 miljoni krooni võrra, 83 miljoni kroonini. Seltsi omakapital kasvab tänu viiekroonisele ülekursile kokku 75 miljoni krooni võrra.

Eesti Kindlustuse suuromanik on ligi 86% osalusega Hansapank, väikeaktsionärideks on eraisikud ning Soome firma Profit OY. Uusi aktsiaid ostavad aktsionärid proportsionaalselt oma osaluse suurusega.

Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Mart Einpalu ei öelnud seltsi omakapitali suurust, kuid tunnistas, et ilma omanikepoolse raha juurde panemiseta oleks omakapital aasta lõpuks aktsiakapitalist väiksemaks jäänud. Einpalu märkis, et üks põhjus aktsiate ülekursiga müümiseks oligi soov seltsi omakapitali 25 miljoni krooni võrra aktsiakapitalist rohkem kasvatada.

Meil on sel aastal teatavasti kahjum olnud ning kui firmal omakapital muutuks oluliselt väiksemaks kui aktsiakapital, tuleks teha ümberarvestusi, selgitas Einpalu. Äriseadustiku järgi peab ettevõtte netovara ehk omakapitali suurus olema vähemalt pool aktsia-

kapitalist.

Eesti Kindlustuses on seoses plaaniga müüa seltsi aktsiaid välisinvestorile püütud hinnata aktsiate turuväärtust. Einpalu sõnul peaks emissiooni 15kroonine müügihind olema aktsia hinna alampiir.

Einpalu rääkis, et emissioonist saadav raha läheb seltsi kapitali ja reservide kattevara nõuetega vastavusse viimisteks. Kuna Eesti Kindlustus on laiendanud oma tegevust sisemiste reservide arvel ning sel aastal on olnud ka tegevuskahjum, oleks praeguste näitajatega võinud aasta lõpuks probleeme tulla, nentis Einpalu.

Hetkel kuum