15. detsember 1998 kell 22:00

Kütusefirma Õliekspress tunnistas maksejõuetust

Kohus kuulutab Õliekspressi pankroti tõenäoliselt välja 22. detsembril, ütles firma ajutine pankrotihaldur Arno Mägi.

Haldur taotles eile kohtult Õliekspressi pankrotti, kuna tuvastas selle püsiva maksejõuetuse. Firma on tegevuse lõpetanud ja omakapitali kaotanud, nentis ta.

Kohtus tunnistasid nii võlgnik kui võlausaldaja, et Õliekspress on maksejõutu, märkis Mägi.

Pankrotiseisu kinnitab Mägi sõnul ka see, et Õliekspressi võlad ületavad vara -- võlgu on firmal umbes 46 miljonit, vara aga 34 miljonit krooni.

Õliekspressi suurimad võlausaldajad on pankroti-

avalduse esitanud Leks Kindlustus, kütusefirma Neste, Ühispank ja Hansa Liising.

Leks Kindlustus nõuab Õliekspressilt 1,9 miljonit krooni ja esitas selle alusel ettevõtte vastu novembri keskel pankrotiavalduse. Sama vaidlusega seoses üritas Neste arestida Leksi arveid, mis käivitas omakorda kahe firma vahelise kohtuvaidluse.

AS Õliekspress ning seitse Eesti kindlustusseltsi sõlmisid mullu oktoobris kaaskindlustuslepingu, millega kindlustati Õliekspressi garantiikohustus kütusefirma Neste Eesti ees kuni 10 mln krooni ulatuses.

Leks Kindlustusele kuulus pärast ühinemist ETAS Kindlustusega 25% kindlustusriskist.

Kuna Õliekspress ei suutnud Neste Eesti ees õigel ajal oma kohustusi täita ning ei tasunud tähtaegselt ostetud kütuse ja õlide eest, esitas Neste Eesti Tallinna linnakohtule tsiviilhagi Õliekspressi ja liiderkaas-

kindlustaja Leks Kindlustus vastu.

Hagi tagamiseks arestis kohus Õliekspressi kontod ja vara. Seepeale esitas Leks Kindlustus Õliekspressi vastu pankrotihagi.

Autor: BNS

Hetkel kuum