16. detsember 1998 kell 22:00

Demini pakub üllatusi

Hoone on armsalt sopiline ja eri tasapindadel asetsev. Raskused tekivad aga vajamineva leidmisega. Meeldiv on hoonet läbiv ühtne valguslahendus, mis täidab oma ülesande endale liigset tähelepanu nõudmata.

Närvilisena mõjub must-valge maleruutu põrand, seda eriti keldrikorrusel, kus teadlikult eksponeeritud paekiviseinad kipuvad põranda varju jääma. Boksisüsteemis sisustus jääb liiga eklektiliseks.

Rohked porimatid ja -vaibad ei suuda oma ülesannet täita. Probleem on tuntav eelkõige esimese korruse rõivaärides. Arusaamatuks jäi keldrikorruse fuajeesse paigutatud riidenagide otstarve.

9 punkti

Tundub, et asi on alles pisut toores, aga müts maha, et selline ilus ja stiilne maja on nii hästi korda tehtud.

Puuduseks on vast see, et majajuhti polnud näha. Nii sattusid, kuhu juhtub. Sellises sopilises majas peaks juht siiski olema. Ka polnud kõikide poodide juures logosid. Nii ei saa aru, mis kaubamärgiga täpselt tegu on.

Tundub, et taotletud on butiigi-kaubanduskeskust, aga sellisel juhul pooled poed sinna küll ei sobi.

Nii ilusas majas võiks olla üks inimene, kes jälgib kõikide poodide väljapanekuid, et need head välja näeksid. Muidu võib keskus omandada Kadaka turu ilme.

6 punkti

Ilus suursugune maja, milles on tehtud uhke remont. Ta on oma kaupluseboksidega pisut teistsugune kui tavakaubakeskus ning on sellisena pisut harjumatu. Esmapilgul silm ei haara kõike ja nii avastad järjest uusi kohti. Kindlasti oleks abiks orienteerumisel üks majajuht. Hoone ise on sopiline ja huvitav.

Üks koht tekitas minus küsimusi. Kallite kasukate läheduses on välja pandud beebitarbed. Need võinuks teineteisest küll rohkem eraldatud olla.

Paistab, et kujunduses on püütud luksuse poole, aga päriselt see välja tulnud ei ole. Igatahes on meeldiv, et millegagi üle pole pakutud.

8 punkti

Hoone pole kõige sobivam kaubamajaks. Puudu jääb avarusest ja ülevaatlikkusest. Kuna puudub majajuht, on külastajal otsitud kauplust raske leida. Ka võinuks müügipindadega piirduda kahel esimesel korrusel ja ülemised jätta kontorite ja korterite tarvis.

Hoone interjöör tervikuna ja kasutatud materjalid seavad kauba väljapanekule täiendavaid tingimusi. Seda on paraku liiga vähe arvestatud. Positiivselt mõjuvad krohvi alt paistvad tellise- ja paekivipinnad. Kahjuks jätab aga soovida nende pindade töötlemine -- nii tellise- kui ka paekivipinnal on kohati selgesti nähtavad soolade kristalliseerumisel tekkinud kahjustused.

5 punkti

Hetkel kuum