Vene lamp on märgatavalt odavam

Vladimir Timo?in 17. detsember 1998, 00:00

Viimastel aastatel on enamik tarbijaid eelistanud elektrilampe firmadelt Pila, Tungsram, Osram ja teistelt lääne firmadelt. Kuid saadaval on ka sama head, kuid märgatavalt odavamad 15--500vatised Venemaal toodetud hõõg- ja luminestsentslambid.

Arvan, et levinud negatiivse suhtumise Venemal toodetud elektrilampidesse põhjustas asjaolu, et 1991. ja 1992. aastal toodi Eestisse palju seismajäänud kaupa, sealhulgas aegunud elektrilampe Venemaalt, mis väga kiiresti läbi põlesid ning mille pakend samuti polnud kuigi nägus.

Isegi kaasaegse tehnoloogia järgi keemiliselt töödeldud klaas kaotab oma töökindluse, kui teda ei kasutata kahe või enama aasta jooksul otstarbekohaselt (klaasi tekivad mikroskoopilised mullid ja algab lagunemine).

Sama kehtib ka elektrilambi kohta. Õhk tungib lampi ning selle tagajärjel põleb hõõgniit kiiresti läbi.

Mõnikord on näha, kuidas 40vatine lamp põleb sarnaselt 100vatisega. See näitab, et elektrilambi sisse on sattunud õhk ja lambi kasutusaeg on seetõttu märgatavalt lühenenud.

Seepärast soovitan: jälgige realiseerimistähtaega ja ärge ostke aegunud elektrilampe.

Oletan, et see on peamine põhjus, mis muutis inimeste suhtumise Venemaal toodetud elektrilampide suhtes negatiivseks. Praeguseks on olukord valgustiturul muutunud, ning säilivusaja ületanud lampe enam tihti müügil ei kohta.

Vaadates ja võrreldes firmade Osram ja Kala?nikovi elektrilambitehase (KELT) hõõglampide näitajaid juuresolevatest tabelitest, konstateerime, et kvaliteedi erinevust peaaegu ei ole. On ainult hinnavahe.

40--100vatised elektrilambid, mida toodab KELT on 1,5--2,5 krooni odavamad analoogilistest Osrami elektrilampidest.

Veel suurem hinnavahe on võimsamatel lampidel. Näiteks 200vatine lamp maksab 3,4 krooni, Euroopas valmistatud aga 12--20 krooni.

Luminestsentslampidel on hinnavahe 4--12 krooni Venemaal toodetu kasuks.

Venemaal valmistatud elektrilambid on arvestatud pingele 240--245 V Euroopas aga 230 V. Kasutades neid lampe meie oludes, kus pinge vaheldub ööpäeva jooksul 205--240 voldi piires, põleb elektrilamp kiiresti läbi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing