Vilve Torn • 20. detsember 1998 kell 22:00

Linnapea reisis tänavu poole miljoni eest

Tallinna linnavalitsuse välissuhete ja protokolli osakonna andmetel käis linnapea Ivi Eenmaa sel aastal pealinna esindamas kümnel korral. Võrdluseks -- peaminister Mart Siimann reisis tänavu välismaale 11 korral kokku 1 miljon krooni eest.

Abilinnapead Ants Leemets ning Kalev Kallo käisid sel aastal välisvisiitidel ühe ning abilinnapea Eve Fink kaks korda.

Eenmaa kõige kallim visiit oli sel aastal Hiina reis, kus linnapea käis novembri lõpus-detsembri alguses. Kümnepäevasel Hiina visiidil viibis Eenmaa Pekingi linnapea kutsel ning visiidi kogumaksumus oli 210 000 krooni.

Linnapead saatsid Hiinas abilinnapea Kalev Kallo, linnavalitsuse välissuhete ja protokolli osakonna juhataja Merle Krigul ning neli volikogu liiget. Linnavalitsusega kaasas olnud ärimeeste delegatsioon kattis oma sõidukulud ise.

«Pean seda visiiti enda jaoks väga tähtsaks, kuid teiste osas ei saa ma hinnanguid anda,» ütles ärimeeste delegatsiooniga kaasas käinud ekspeaminister Tiit Vähi.

Tallinna linna volikogu avalike suhete nõunik Jakko Väli ütles, et volikogu esimees Edgar Savisaar käis sel aastal 86 800 krooni eest viis korda välisreisil. Volikogu esimehele on aastas välissõitudeks ette nähtud 5% volikogu eelarvest, sel aastal oli summa suuruseks 690 000 krooni.

Tallinna linnavalitsuse välissuhete ja protokolli osakonna juhataja Merle Krigul ütles, et linnapea puhul ei ole välissõitudeks konkreetseid summasid üldse ette nähtud ning see polekski õige. Lõplikud summad selguvad siiski töö käigus, põhjendas Krigul.

Linnavalitsuse rahandusameti juhataja Heino Tonsiveri sõnul oli linnakantseleile sel aastal lähetuskuludeks ette nähtud 1,1 miljonit krooni ja raamatupidamise osakonna andmetel on see raha kulutatud. Järgmise aasta eelarves on linnakantselei lähetuskulude arvestusliku summana ette nähtud 1,2 miljonit krooni.

Tallinna volikogu liikme Liina Tõnissoni sõnul ei ole ta linnapea Ivi Eenmaa välisvisiitidega eriti kursis ega pole neid eraldi analüüsinud. «Tihtipeale on nii, et volikogu liikmed saavad linnapea välisvisiitidest teada alles ajakirjanduse kaudu,» nentis Tõnisson.

Hetkel kuum