20. detsember 1998 kell 22:00

Telekomi aktsiamüügi algus lahtine

«Ma ei saa üldse aru, kust võttis Opmann selle kuupäeva,» ütles Amer. Opmanni kinnitusel algab IPO protsess 8. jaanuaril ja siis avaldatakse ka IPO ajakava. Ameri sõnul on ta isegi segaduses, sest praeguseks ei ole ühtegi kuupäeva kinnitatud ja ajakava paika pandud. «Seda kuupäeva praegu öelda on sama rumal kui spekuleerida selle üle, palju sealt tulu võib tulla,» lisas Amer.

Ühispanga korporatiivpanganduse juht Margus Kangro ütles, et Ühispank erastamisnõustajana ei saa kommentaare Telekomi aktsiate avaliku enam-

pakkumuse kohta anda.

Seni avaldatud teadete järgi algab Telekomi 49% aktsiate müük tõenäoliselt pihta siiski järgmise aasta alguses. Kõigepealt esitatakse ettevõtet analüütikutele ja siis avaldatakse analüüs, mis võtab aega 4--5 nädalat.

Umbes kaks nädalat võtab seejärel aega eelturundus ja kaks nädalat peale seda korraldatakse road-show'sid ning registreeritakse ostutaotlusi. Eelturunduse ja road-show'de periood on Ameri sõnul vaikne aeg, kui mingeid publikatsioone ja prospekte ei avaldata.

Peale 49% Telekomi aktsiate müümist restruktu-

reeritakse Eesti Telekom ümber nii, et praegu Telekomi tütarettevõtetes Eesti Telefonis ja Eesti Mobiiltelefonis 49% osalust omavad Sonera ja Telia saavad 46,5protsendilise osaluse Eesti Telekomis ja Eesti Telefon ja EMT jäävad täielikult Telekomi valdusesse.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum