Ruhrgas ostab Gazpromi aktsiaid

REUTERS 22. detsember 1998, 00:00

Nädalavahetusel sõlmitud tehing 2,5% aktsiate ostuks toob Venemaa riigieelarvesse 660 mln dollarit ehk 9 mln dollarit pakkumise alghinnast rohkem. Ametlik aktsiaostu leping kirjutati alla eile.

Pressikonverentsil teatas Ruhrgasi peadirektor Friedrich Spaeth, et Ruhrgas moodustab Gazpromi ekspordiharu Gazexportiga ühisettevõtte, mis plaanib Vene aktsiaturult osta veel 1,5% Gazpromi aktsiatest. Lisaks võib Ruhrgas osaleda ka Gazpromi järgmise 2,5% aktsiate müügis.

«Praegu oleme oma eesmärgi saavutanud (neli protsenti). Kui müüki pannakse veel 2,5%, siis loomulikult kaalume ka seda tehingut,» ütles Spaeth.

President Boriss Jeltsini dekreedi alusel võib valitsus müüa kuni 5% riigile kuuluvatest Gazpromi aktsiatest. Siis kahaneks valitsuse osalus 35 protsendile. Ülejäänud aktsiad on Vene erafirmade ning välisinvestorite kontrolli all.

Venemaa riigivarafondi juhataja Igor ?uvalov avaldas lootust, et Gazpromi järgmise aktsiapaketi müük toimub riigile soodsamatel tingimustel. Nädalavahetusel toimunud pakkumise alghinnaks oli 651 miljonit dollarit.

Ruhrgasi sõnul süvendab aktsiate ost Saksa firma koostööd Venemaa suurima energeetikakontserniga, pannes aluse uute võimalike koostööprojektide käivitamisele.

Ühtlasi sõlmis Ruhrgas Gazpromiga pikaajalise tarnelepingu, mis peaks aastani 2030 katma kolmandiku Ruhrgasi gaasivajadusest.

«Väga oluline on, et 2,5% aktsiate müügist laekuv raha läheks riigikassasse ning aitaks finantseerida riigieelarve defitsiiti,» ütles Gazprom oma avalduses, «see piirab vajadust kontrollitud rahaemissiooni järele ning vähendab inflatsioonilist survet Vene majandusele.»

Eile teatas rahandusminister Mihhail Zadornov, et tänu edukale aktsiamüügile piirdub Venemaa neljandas kvartalis 15--17 miljardi rubla juurdetrükkimisega duuma lubatud 25,2 miljardi asemel.

Tuleval aastal loodab Vene riik strateegilise osaluse müügist telekommunikatsioonifirmas Svjazinvest saada veel 1,5 miljardit dollarit.

Edasi lükkub ka varem selleks aastaks kavandatud 75% naftakompanii Rosneft erastamine ja Lukoili aktsiate müük. Aktsiaturu langus on riigi 50 suurima ettevõtte turuväärtuse kahandanud vähem kui 13 mld dollarile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing