ÄP fototoimetus • 22. detsember 1998 kell 22:00

Ehituskonkursi tulemuste protest saab vastuse

Riigihangete vahekohtu 9. detsembri otsusel polnud Arco Kinnisvarahoolduse ASi, ASi Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning ASi RTG Kembari ühispakkumuse tagasilükkamine Tartu 500kohalise vangla ehitus-

konkursil motiveeritud.

«Justiitsministri käskkiri, mis tunnistas edukaks ASi EMV pakkumuse, ei vasta haldusaktile esitatavatele nõuetele,» kommenteeris kaebuse esitanud ehitusfirmade esindaja vandeadvokaat Kalev Bachmann. «Ühe pakkuja õigusi on kitsendatud põhjendamatult.»

ASi Rand ja Tuulberg Grupp juhataja Raivo Ranna ütlusel oli nende ühispakkumus võitjast 25 mln krooni võrra odavam.

Riigihangete ameti hankekorralduse osakonna juhataja kohusetäitja Tiina Loosaare kinnitusel on ka ehitusfirmad Merko Ehitus ja FKSM vaidlustanud EMV parimaks tunnistatud pakkumuse.

Poolteist kuud tagasi andis Eesti Ekspress mõista, et EMV edu võis tagada see, et EMV finantsdirektorina töötab peaministri poeg Martti Siimann. Äripäeva andmeil oli EMV pakkumuse rahaline suurus üle 360 miljoni krooni.

«Tähelepanu tuleb pöörata kriteeriumitele, mille pärast EMV parim oli,» rääkis Paul Varul, «mitte sellele, kelle poeg seal töötab.»

Tartu vangla ehituskonkursi läbiviija, vanglate ameti peadirektor Olavi Israel ütles, et komisjon toetus otsust tehes Saksa ja Soome ekspertide arvamusele. Kaevatud on kaebamise pärast, lisas ta.

Autor: ÄP

Hetkel kuum