Kalev müüb osaluse Leedu kommitootjas

Kristina Traks 23. detsember 1998, 00:00

Kalevi nõukogu soovib Leedu suurima maiustustetootja Vilniaus Pergale osaluse müügist saada 18 miljonit krooni. Kahe aasta eest 12 miljoni krooniga omandatud osaluse ostust on Kalevi teatel huvitatud üks Vilniaus Pergale senistest aktsionäridest.

«Finantsmõttes on see hea tehing,» ütles ASi Kalev peadirektor Tõnis Allik. «Meie raha seisis selles ettevõttes ja tänases majandussituatsioonis pole mõistlik nii raha hoida.»

Alliku sõnul müüb Kalev osaluse sellepärast, et väljavaated osalust suurendada on hägused ja veerandi aktsiapaki omamine ei võimaldanud Kalevil Pergale juhtimises küllaldaselt osaleda.

«Pole välistatud ka teiste meie tütarettevõtete müümine,» ütles Allik. «Kohalikel Venemaa firmadel on nende vastu huvi, kuid läbirääkimisi me kellegagi praegu ei pea.»

Kalevil on osalus Moskva Bogatõri ja Kalinigradi T?arodeika kondiitritehases.

Järgmise aasta alguses ostab Kalev Zaporo?je kondiitritehase Ukrainas. Zaporo?je tehas teeb jaanuaris aktsiaemissiooni ja Kalev saab siis võimaluse osaluse omandamiseks. Ukraina investeeringu suurus on ligikaudu 30 miljonit krooni ning see raha on Alliku kinnitusel Kalevil olemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing