Kunstiturul jäävad
jõulud vaikseks

Tiina Salumäe 24. detsember 1998, 00:00

Kunstimüükigi mõjutab jahenemine, nii majanduses kui ilmas. Kui suvel tulid kunstihuvilised ja -jälgijad üle lahe siiapoole vaatama, kas lemmikutel midagi uut on valminud, siis nüüdseks on turist-kunstiostjate aeg selleks aastaks läbi.

Tabeli esimesel kohal on populaarne Tartu kunstnik Navitrolla, kelle taieseid on seekordse tabeli järgi ostetud Obu galeriist 19. Eelmisel korral jäi Navitrolla kolmandale kohale15 tööga, ent tõenäoliselt olnuks menuka kunstniku koht tabelis tookord kõrgemal, kui Navitrolla kodugalerii andmedki oleks meieni jõudnud. Eelmise tabeli esimene Kadi Kurema on seegi kord kõrgel, teisel kohal. Tema töid on müüdud nii Obu ja Draakoni galeriis. Viimasest ostetud kolm taiest on pisigraafika. Tabeli kolmas, Jüri Mildeberg on sel kuul esindatud täpselt poole suurema arvu töödega kui eelmises.

Seekordsesse tabelisse jõudnud numbrid näitavad kõik graafiliste lehtede müüki, ent näiteks Draakoni Galeriist on ostetud ka Peeter Kaasiku ja Jaan Elkeni suured maalid.

Galerii Sammas loobus täpselt oma andmeid välja toomast, üteldes siiski, et eelnenud kahel kuul on nende galeriis enim müüdud kunstnikud Hille Palm ja Vergo Vernik. Kui eelnenud aastatel on sügisese kunstiostu languse järel enne jõule detsembris jällegi toimunud tõus, sest kunst sobib väga hästi jõulukingituseks, siis seekord on galeristide hinnangul jõulueelne kunstiost väga passiivne.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing