23. detsember 1998 kell 22:00

Naturaalne saiapood

Välisukse kohal kutsub sepistatud kringel inimesi ostma. Väärikad välisuksed avanevad sissepoole ja nii võib kitsas tuulekojas tekkida rüselemine.

Põrand on kaetud heleda plaadiga. Selle vuugid on määrdunud. Kaup hästi eksponeeritud, toolid sümpaatsed. Lauad muudab kirjuks puidu ja kolme erineva viimistlusega metalli kasutamine. Väljapanekut aknal eraldab ruumist piire, mis ilmselt vale hooldamise tõttu on plekiline. Valgustid töötsoonis on peaaegu märkamatud. Seina- ja laevalgustid ei sobi aga kokku. Ruumi üldmulje on hele ja soe, nagu väikesele saiapoele kohane. Ja lõhnab hästi.

5 punkti

Selline soe ja hubane poeke, mille kujunduses pole millegagi üle pakutud. Rohkesti puitu muudab ruumi hubaseks ja tekitab sooja tunde. Isegi paberihoidjad on punutud puidust.

Õhkkond on rahulik. Et poes on pisut hämar ja mängib vaikne muusika, on ostjal seal tõenäoliselt väga mõnus sisseoste teha. Küll võib aga müüjal veidi pime olla.

Mõeldud on ka nende peale, kes poes kohvi juua tahavad: välja astudes on võimalik end peegli ees jälle korda seada.

Ka vaateaknad olid meeldivalt tagasihoidlikud: üks kuusk, üks piparkoogimaja ja üks jõulumees.

9 punkti

Mulle meeldib väga see, et välisuksel rippub sepiskringel. See näitab, millisesse poodi sa sisse astud. Ühtlasi sobib selline lahendus hästi vanalinna. Pood ise on kenake, jõulukaunistused maitsekad ja pretensioonitud, kauba väljapanek ilus. Suur kokakoolakapp aga tõmbab liigselt tähelepanu ega lähe õdusa poe meeleoluga kokku.

Teenindus on hea ning osta on sealt mugav. Eriti tore on sellises kohas lastega käia.

Aga ükski pood ei tohiks endale lubada, et osa pirne valgustites on läbi põlenud ja seda mitmel päeval. Samuti võiks vanalinna saiapoes kohapeal saiu küpsetada. Pagaritöökoda oleks ligitõmbav.

7 punkti

Ilmselt on selles ruumis tehtud midagi sarnast euroremondile, mis nüüd juba pisut vanamoodne on. Tööde kvaliteet pole küll viimase peal, ent suhteliset hea. On näha, et materjalidesse pole eriti palju investeeritud. Hea, et kujunduses on rohkesti puitu, see sobib vanalinna. Samas ei pea alati seinad olema viimase peal sirged ja nurgad täpselt täisnurgad. See muudab ruumi liigselt steriilseks. Eriti tundub see nii vanalinnas. Sobiv oleks paekivipõrand ja -sein.

Põrand on kohati huvitava mustriga, aga vuugivahed on määrdunud. Uks on kitsavõitu, ent arvestada tuleb, et maja on vana ja võib-olla polnud laiem uks võimalik.

6 punkti

Hetkel kuum