Andres Reimer • 4 jaanuar 1999

Jõukad eestlased soovivad talvepuhkuse ajaks sõita kodumaalt võimalikult kaugele lõunasse, eemale verivorstist, hapukapsast ja valgest viinast.

Lapimaa tundrud ja soomlaste libekala, millele veel paar aastat tagasi tormi joosti, on oma ligitõmmet kaotamas.

«Soome aastavahetuse paketti pole seekord läbi müüdud,» tunnistab Reisieksperdi asedirektor Kadri Jõerüüt.

Soojade maade aastavahetuse paketid müüdi aga enamikus turismifirmades juba mullu oktoobris välja.

Uut aastat Marokos vastu võtnud Remedia juhatuse esimees Indrek Kirss tunnistab, et ta veedab aastavahetuse järjepidevalt soojadel lõunamaadel, et vabaneda Läänemere niiskest kliimast.

«Meil on nii pikk talvepuhkus, et Eestis pole selle ajaga midagi peale hakata,» põhjendab Kirss Aafrika-reisi.

Kirssi võlus Maroko looduse mitmekesisus. Ühel pool oli soe meri liivarannaga, teisal lumised mäed. Sellegipoolest ei raisanud Kirss puhkust päevitamisele või mägedes suusatamisele, vaid sõitis tütrega kaasavõetud rulluiskudel.

Wris-Toursi müügidirektor Margit Rebane-Pent selgitab, et Maroko on kaugeim punkt, kuhu Estonian Airi lennukid soodsa hinnaga lendavad. Samas on Maroko piisavalt lõunas, et olla garanteeritult soe.

Taisse aastavahetuseks lennufirmad soodsaid pileteid ei pakkunud. Islamiusuline Dubai meelitas endiselt euroopaliku puhtuse ja turvalisusega. Euroopa suurlinnadest soovisid eestlased kõige enam aega veeta Londonis ja Viinis.

Jõerüüdi sõnul on aastavahetust välismaal veetjatest kujunenud püsiklientuur, kes alustas järgmise, 1999.-2000. aasta vahetuse reisi reserveerimist juba eelmise aasta lõpus. Eestlaste millenniumivahetuse kuumadeks kohtadeks saavad ilmselt suurejoonelisi vaatemänge pakkuvad Viin, London ja Pariis.

Hetkel kuum