5. jaanuar 1999 kell 22:00

Pinotex Base Grøn kaitseb puitu aastakümneid

Puit on tähtis ehitusmaterjal, mis vajab kaitset suure õhuniiskuse toimel tekkivate kahjustuste eest. Sügavale puitu imenduv efektiivne puidukaitsevahend Pinotex Base Grøn kaitseb puitkonstruktsioone puidumädanikku tekitavate seente eest. Immutusvahendi kasutamine tagab puidu kaitse vähemalt 25 aastaks. Eriti sobib see niiskes keskkonnas asuva, näiteks maapinnaga kontaktis oleva puidu kaitseks.

Puidukaitsevahendi kasutuskohtadeks on uuest või vanemast ja ka veidi riknenud puidust talad, põrandalaagid, sarikad, müürilatid jm varjatud puitkonstruktsioonid, mis ei vaja dekoratiivset viimistlust -- kaitsevahendiga töödeldud pind ei ole ülevärvitav. Pinotex Base Grøn ei moodusta pinnale kilet, vaid imbub sügavale puitu, värvides puidu pinna vasesoola sisalduse tõttu roheliseks.

Immutusvahendit ei ole soovitav kasutada pindadel, mis asuvad otsese päikesekiirguse käes, sest päikese-

valguse mõjul toote kaitsevõime väheneb. Ka Pinotex Base Grøniga töötamist tuleks vältida päikesekiirguses, samuti temperatuuril alla 5 °C.

Kaitsevahendiga töödeldav pind peab olema kuiv (niiskus alla 20%) ning tolmust ja saepurust puhastatud. Vahendit segada enne kasutamist ja töö ajal, peale kanda eelistatult puidu sissekastmise teel või paar korda ohtralt pintsliga. Mida rohkem vahend puitu imbub, seda parem on kaitse. Maksimaalse kaitse annab kogus 200 gr/m2 (saetud pinnal ca 3--4 m2/l). Töövahendeid puhastada lakibensiiniga ja lõpuks seebiveega.

Pinotex Base Grøniga töödeldud pind on puutekuiv umbes kahe tunni pärast ning kuiv edasiseks käsitlemiseks ööpäeva pärast.

Hetkel kuum