6. jaanuar 1999 kell 22:00

Odav Iiri imitatsioon

Tundub, et omanikul pole olnud julgust riskida: võtame kindla Iiri värgi ja äri õitseb. Aga vaat ei õitse.

Tartus on kolm kõrtsi ja see on kõige nigelam. Põhimõtteliselt sarnaneb koht Hellale Hundile, aga teostus on hale, kuna eksitud on elementaarsete kujunduspõhimõtete vastu: näiteks on ruum ülearu kõrge. Tõenäoliselt külastajad end seal hubaselt ei tunne. Sellise kõrtsi puhul on elementaarne, et sisse peaks saama otse tänavalt. Seal on aga ühine koridor riidepoega. Helekollane ja kõle esik sisse astuma küll ei kutsu.

Kujundus tundub valmispaketina, mille ostad ja paned kuskile ruumi sisse.

4 punkti

Paistab, et kujundaja ja tellija pole päris ühel meelel olnud. Kunstnik mõtles idee välja ja tellija tegi nii odavast materjalist, et lausa naljakas. Rauast laternad kõrvuti saepuruplaadiga küll ei sobi.

Kui Iirimaal on pubis mitut sorti toole, siis rõhutab see kõrtsi pikka iga, sellises kohas jätab aga lihtsalt kokkukombineeritud mulje. Värvikombinatsioonid tekitavad depressiooni, mina ei julgeks kasutada telliskiviseina asemel tapeetimitatsiooni. Asutuse nimigi on ebaõnnestunud. Seda pole võimalik üheski keeles korralikult hääldada. Suured aknad tänavale oleks ju efektne, aga vastasmaja sein muudab pildi haledaks.

7 punkti

Nägin üht endist dieetsööklat, millest on midagi tehtud. See midagi tekitas minus palju küsimusi, mis jäidki vastuseta. Värvilahenduselt oleks nagu pubi, aga pakutav joogivalik seda ei toeta. Meeldiv oli, et kogemusteta noored teenindajad olid siiski püüdlikud. Ei suutnud ka tabada, kuidas on pubiga seotud alumise korruse kasiino. Jääb mulje, nagu oleks tegemist koduperenaiste või rätsepate kogunemiskohaga. Ühele äärele oli pandud palju vanu õmblusmasinaid ja pressraudu, kõige tipuks nõukogudeaegne plekkmannerg, mille mõte jäi küll segaseks. Mööbel on stiililt kaootiline. Sellist pealiskaudsust avalik koht endale lubada ei saaks.

6 punkti

Üldmulje on küll suhteliselt meeldiv, ent pubis võiks siiski kasutada viimistlusel ja sisustuses naturaalseid materjale. Üks sein on kaetud telliskivi imiteeriva tapeediga, selle võinuks ju päris tellistest laduda. Laudade juures seisavad mitut stiili toolid, see tekitab tunde, et õiged toolid olid lihtsalt otsa saanud.

Kardan, et sama populaarseks kui Wilde ta ei saa. Alla jäävad nii teenindus kui toit.

Meeldib see, et nagid on pandud osavalt laudade juurde. See on külastajale väga mugav lahendus. Ka avanesid suured aknad tänavale. Võib-olla mõnele selline koht meeldib, aga ta jätab liiga odava mulje.

5 punkti

|

Hetkel kuum