7 jaanuar 1999

Microlink ja BNS tahavad avada Eestis teise internetivärava

Online Portal erineb otsingusüsteemidest sellega, et pakub peale võimaluse Internetis materjale otsida ka palju viiteid lehekülgedele ning uudiseid. Lähiajal hakkab Online Portal pakkuma tasuta elektronpostiaadressi ning arendama internetikaubandust.

Microlinki juhatuse esimees Allan Martinson ütles, et esialgse kava kohaselt peaks värav valmis saama kahe aastaga. «Meie eesmärk on teha uut meediat, mis suhtleks inimesega interaktiivselt,» sõnas Martinson eilsel pressikonverentsil.

Online Portalit haldava ASi Neti Värav juhatuse esimees David Cauthery ütles, et Online Portali eesmärk on tuua inimesteni uudiseid niivõrd lähedal reaalajale kui võimalik. «Me lisame väravale ka erivõimalused liikmetele. Need väljenduvad siis sooduspakkumuste näol või teenustena, mille eest maksma peab,» selgitas Cauthery. Kava järgi on värav siiski täiesti tasuta. Maksma ja peamist raha sisse tooma hakkab internetireklaam.

ASi Neti Värav aktsiakapital on 500 000 krooni. Praeguseks on tehtud investeeringuid miljoni krooni eest. Martinson nentis, et investeeringuvajadus ulatub miljonitesse kroonidesse. «Investeeringud lähevad näiteks serverite ja tarkvaralitsentside tarbeks,» lausus Martinson.

Microlinki finantsdirektor Kaupo Pastak sõnas, et väravasse tehtavad investeeringud hakkavad tagasi teenima minimaalselt kahe aasta pärast. «Lõviosa praegusest investeeringust oleme pannud põhivarasse,» tõdes ta.

Esimene internetivärav Eestis on Interneti Värav XXL, mis tõi Eestisse sellise internetiteenuse liigi. XXL pakub analoogselt Online Portalile uudiseid Eestist ja mujalt, otsingusüsteemi ja jututuba, kus inimesed saavad interaktiivselt suhelda.

XXLi asepresident Siim Viidu ütles, et Online Portali näol on tegemist professionaalide koostatud ülevaatliku ja korraliku lehega. «Samas mõjub kujundus kuidagi passiivse ning portaalile sobimatuna,» tõdes ta.

«Olemas on ka otsing, horoskoop ja muu, kuid neid lehekülgi võib pidada rohkem «pinnatäiteks» -- otsing näitab ainult lehekülje aadressi ning on sisuliselt äärmiselt ebaefektiivne,» rääkis Viidu. Ta lisas, et on lehekülgi, kuhu paratamatult tagasi satutakse, Online Portal selline tema hinnangul ei ole.

Allan Martinson nentis, et teised väravad on suhteliselt väikesed ja neil on vähe ressursse. «Tegemist on investeeringumahuka ettevõtmisega,» sõnas ta. Martinson ennustas, et aasta pärast on Eestis kaks-kolm väravat, mis kõik siiski töötavad tasuta ning on püsima jäänud.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum