Kristina Traks • 7 jaanuar 1999

Viinamüüjatel suur tagasilöök

Aasta esimesed päevad näitavad, et müük on 30--40% väiksem kui tavaliselt, ütles ASi Onistar juhatuse esimees Priit Vodja. «Praeguse inimeste ostujõu languse juures püsib selline olukord vähemalt suveni.»

Onistar müüs detsembris 80 000 liitrit kanget alkoholi, mis on poole vähem kui ülemöödunud aastal. «Detsembris saime veel toota varem sisse ostetud piiritusest ja sellepärast korvas vahepealne hinnatõus vähenenud koguse,» rääkis Vodja.

Kaks korda vähem müüs detsembris ka Liviko, mis on Liviko turundusdirektori Peeter Pallo sõnul otseselt tingitud detsembri alguses kehtima hakanud senisest 26% kõrgemast alkoholiaktsiisist. Pallo sõnul peavad inimesed harjuma kõrgemate alkoholihindadega, ilmselt ei suurene müük enne suve.

ASi Ofelia peadirektor Toomas Tapupere ütles, et müük on praegu loid ja detsembris oli tunda tõsist tagasilööki. «Alkoholi hind on kõrge ja hulgilaod ostsid endale enne aktsiisitõusu suured tagavarad,» ütles Tapupere. «Ilmselt püsib müük vaikne vähemalt terve esimese kvartali.»

ASi Remedia kommertsdirektor Sirje Potissepp ütles, et detsembris oli müük eriti väike maapiirkondades. Remedia käive kasvas mullu viiendiku võrra. Potissepa sõnul ettevõte tänavuseks aastaks käibetõusu prognoosida ei julge. «Püüame püsida eelmise aasta tasemel,» lisas ta.

ASi Winum-E juhatuse esimees Arno Narro ütles, rahva ostujõud on vähenenud, legaalse ja salaviina hinnavahe suurenenud. On võimalik, et viinatootjatel sel aastal polegi midagi head oodata, lisas ta.

Hetkel kuum