Võitlus mobiiltelefonituru pärast

Bell Atlantics tegi ostupakkumise kolm päeva tagasi ja selle väärtuseks oli 45 mld dollarit. Eile tegi oma pakkumise Briti Vodafone, mille pakkumine oli 10 mld võrra suurem ehk 55 mld dollarit.

Eile alustas Vodafone'i finantsdirektor Ken Hydon koos nõustajatega Goldman Sachsi pangast USAs eelläbirääkimisi pakkumise üle. Firmade tegevjuhid Chris Gent (Vodafone) ja Sam Ginn kohtuvad ilmselt nädala lõpus.

Briti ajakirjandus väidab, et Vodafone'i ettepanek näeb ette firmade ühinemise võrdsetel alustel. Kuid levimas on ka spekulatsioonid, et kaks ostupakkumise tegijat võivad Air Touchi omavahel ära jagada. Sest Bell Atlantics on rohkem huvitatud Air Touchi mobiiltelefoni-

võrgust Ameerikas, Vodafone'i huvitab aga põhiliselt USA firma rahvusvaheline tegevus, seda eeskätt Euroopas.

Vodafone ja Air Touch suudaks koos luua Euroopat hõlmava mobiiltelefonivõrgu, Vodafone tegutseb peale Suurbritannia veel osanikuna Prantsuse, Kreeka ja Hollandi turul, Air Touch on kinnitanud kanda Saksa, Itaalia, Belgia, Poola, Rumeenia ja Hispaania mobiiltelefoniturul. Nende ainus ühisfirma on Rootsis 1992. a tegutsev Europolitan, mille aktsiaist kuulub Air Touchile 51 protsenti ja Vodafone'il 20 protsenti ja mille GSM-võrk katab Rootsi territooriumist 96 protsenti.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum