Kadi Heinsalu • 10. jaanuar 1999 kell 22:00

Aivar Sõerd esitatakse peadirektoriks

Riigikantselei komisjoni vastutav sekretär Anu Vaabel ütles, et kui komisjon kolmapäeval edutamise ettepanekut ei kinnita, siis kuulutatakse maksuameti peadirektori valimiseks uus konkurss.

Komisjoni kuuluvad teiste hulgas ASi Põhja Elektrivõrgud tegevdirektor Arno Otstavel, ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Uno Siitan, juristide liidu president Advig Kiris, haridusministeeriumi kantsler Georg Aher. Komisjoni esimees on riigisekretär Uno Veering, aseesimees riigikogu liige Talvi Märja.

Esimene konkurss luhtus detsembri lõpus, kuna kaks sõelale jäänud kandidaati said võrdse arvu hääli. Kaks komisjoni liiget ei hääletanud.

Üks kandidaat oli Aivar Sõerd, kes on praegu maksuameti peadirektori kohusetäitja ja teine ehitusfirma EMV endine finantsjuht Imre Sams.

Avaliku teenistuse seaduse järgi otsustab valiku häälteenamus või kui hääled jagunevad võrdselt, siis otsustab komisjoni esimehe hääl. Kuna oli kaks erapoolikut häält, siis ei saanud hääled võrdselt jaguneda.

Maksuameti eelmine peadirektor Kalev Järvelill lahkus ametist novembri alguses ASi Hansatee. Aivar Sõerd on seni töötanud tema asetäitjana.

Hetkel kuum