10. jaanuar 1999 kell 22:00

Eesti Telekomi aktsiate esmane avalik müük toimub 25. jaanuarist 9. veebruarini

Eestis pakuvad IPO korraldajad aktsiaid müüa avalikkusele ja institutsionaalsetele investoritele, välismaal saavad Eesti Telekomi aktsiaid osta institutsionaalsed investorid.

Eesti Telekomi IPO konsortsiumi kuuluva Ühispanga ettevõtte rahanduse spetsialist Eero Sirendi ütles, et konsortsiumi Eesti osapool ei osale garanteerimises.

Konsortsiumi rahvusvahelisse ossa kuuluvad ABN AMRO Bank N.V. ja N.M Rothschild & Sons Limited ning Nomura International Plc.

Sirendi sõnul pole garanteerimise üksikasjad veel teada.

Aktsiamüükide garanteerimiseks on rahvusvaheliselt kasutusel erinevaid viise, lisas Sirendi.

Aktsia hind kujuneb välja esitatud ostupakkumiste alusel enne pakkumise algust fikseeritud minimaalse ja maksimaalse pakkumishinna vahelise tasakaalu-

hinnana, teatas Eesti Telekom.

Aktsiate minimaalse ja maksimaalse pakkumishinna vahemiku teatab teede- ja sideministeerium enne ostupakkumiste esitamise tähtaega.

Aktsia tasakaaluhind ehk müügihind on kavas kinnitada pärast märkimisperioodi lõppemist. Eesti Telekomi aktsiate jaotuse kinnitavad korraldajad 10. veebruaril.

Aktsiaid saab märkida Ühispangas, Hansapangas, Optiva Pangas ja Krediidipangas. Müügi objektiks on 36 015 000 aktsiat nimiväärtusega 10 krooni.

Väljaspool Eestit pakutavate aktsiate alusel võidakse välja lasta hoiutähed Global Depositary Receipts, mida Eestis ei müüda. Hoiutähed on kavas noteerida Londoni börsil.

Telia AB-l, Sonera Ldt-l ja Sonera Holding B.V.-l on võimalus omandada aktsiate müügil kujunenud müügihinna kogumis 3 434 579 aktsiat.

Ühingu ja selle tütarettevõtete töötajatele on tagatud võimalus osta aktsiaid kujunenud tasakaaluhinnaga 20 000 krooni eest.

Autor: BNS

Hetkel kuum