13. jaanuar 1999 kell 22:00

Hotesti maja teevad omapäraseks kivipõrandad

 

asukoht:- Tallinn Tina 9

tellija:- Hotest

ehitaja:- Gustaf

klaasvaheseinad:- Metus

valgustid:- Inspira, Hellemanni, Steel Line, Klinkmann

mööbel:- Standard

sisekujundaja:- Pille Lausmäe, Toomas Korb

kogu projekti maksumus:- ca 2 562 000 krooni

Aasta lõpus valminud Hotesti büroohoone on Eestis ainulaadne oma põrandate poolest, need on kogu majas kivist. See, et hoone teistest millegi poolest erineks, oli ka tellija sooviks. Hotesti peaspetsialist Mati Kooskora toob teise maja eripärana välja selle, et akende all puuduvad radiaatorid: terves majas on põrandaküte.

Sisekujundaja töö määras Hotesti büroomaja juures see, et tegu oli enamikus välja renditavate pindadega: disainida tuli tundmatule. Seetõttu valis Pille Lausmäe (Pille Lausmäe sisearhitektuuribüroo) võimalikult lakoonilise ja tagasihoidliku stiili.

Hotesti büroomaja on ehitatud vanale nõukogude tehasehoonele. Maja lammutati teise korruseni ning seejärel ehitati kaks korrust juurde. Osades bürooruumides säilitati vanad laed, et vähendada lõpptulemuse eurolikkust.

Maja ülemisel korrusel paiknevad Hotesti enda ruumid ning seal oli sisekujundajal rohkem võimalusi oma mõtteid rakendada.

Kõige olulisemaks peab Pille Lausmäe ruumide plaanilahendust, et ei tekiks koridorsüsteeme ning et ruumide paigutus oleks võimalikult funktsionaalne. Hotesti kontor on küllaltki väike ning sisekujundaja sooviks oli paigutada töökohad nii, et töötajate vahele jääks silmside. Samas on töötajatel ka võimalus vajadusel teistest mõneks ajaks eralduda.

Suurt efekti pole Hotesti kontori juures taotletud. Tegu on väikese firma miljööga, kus oleks mugav töötada.

Hetkel kuum