14. jaanuar 1999 kell 22:00

Innovatsioonipanga vägikaikavedu Eesti Pangaga jätkub

Halduskohus pidi riigikohtu otsusel eile uues koosseisus läbi vaatama oma varasema otsuse, milles tunnistas Eesti Panga otsuse -- võtta Innovatsioonipangalt tegevuslitsents -- põhjendamatuks.

Samas tegi Tallinna linnakohus halduskohtu istungit ära ootamata teisipäeval otsuse Innovatsioonipank sundlikvideerida.

Innovatsioonipank kaebas linnakohtu otsuse ringkonnakohtusse edasi ja taotles eile seniks halduskohtu menetluse peatamist, millega kohtunik nõustus, ütles kohtuniku sekretär. Halduskohtu menetlus on tema sõnul peatatud kuni ringkonnakohtu lahendini.

Tallinna linnakohus otsustas teisipäeval rahuldada 1997. a tegevusloa kaotanud Innovatsioonipanga väikeaktsionäri avalduse ja kuulutas panga tegevuse sundlikvideerimise teel lõpetatuks.

Kohus ei oodanud ära 14. jaanuarile määratud halduskohtu istungit, ütles Innovatsioonipanka esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik, kelle hinnangul oli linnakohtu otsus ennatlik ja «ilmselgelt jõuga läbi surutud».

Eesti Pank võttis Innovatsioonipangalt tegevusloa 1997. aasta septembris, sest leidis, et panga üks suuromanikke pole identifitseeritav.

Innovatsioonipank kaebas keskpanga otsuse kohtusse, sest pidas seda põhjendamatuks. Tallinna halduskohus tunnistas keskpanga otsuse ebaseaduslikuks, sest leidis, et see polnud piisavalt põhjendatud. Ringkonnakolleegium saatis aga kohtuotsuse Eesti Panga edasikaebuse peale halduskohtusse tagasi, nõudes, et see peab asja uues koosseisus taas arutama. Samal seisukohal oli ka riigikohus.

Innovatsioonipank lubas seepeale kaebust Eesti Panga vastu täiendada, sest riigikohus laiendas vaidluse raame, käsitledes oma otsuses Eesti Panga nõukogu koosoleku protokolli.

Autor: BNS

Hetkel kuum