Sirje Niitra • 17. jaanuar 1999 kell 22:00

AB Kindlustuse uus hoone valmib tõrgetega

Tallinnas Stockmanni kaubamaja taha ehitatava AB Kindlustuse Grupi hoone ehitusobjektil reedel viibinud Merko Ehituse töötajate sõnul pole neil juba üle nädala tööd. Konkreetset põhjendust tööseisaku kohta ega edasisi tähtaegu pole töölistele öeldud. «Kuuldavasti on tööd konserveeritud kuni poolteiseks kuuks,» rääkis üks ehitustööline.

ASi Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus ütles, et sellel ehitusobjektil on tööseisakuid esinenud ka varem. See on tema väitel juba kolmas või neljas kord, kui töö seisma jääb. Samas kinnitas Annus, et alates tänasest peaks töö AB Kindlustuse maja peal uuesti lahti minema.

Peatöövõtja, SRV Kinnisvara juhatuse esimees Alvar Ild põhjendas tööde peatamist töötuju puudumisega. «Alustame siis, kui pilved hajuvad ja päike jälle välja tuleb,» lausus ta reedel. Täpsemaid kommentaare ta anda ei soovinud.

AB Kindlustuse Grupi pressiesindaja Henri Käsper väitis, et tema pole tööseisakust AB Kindlustuse maja ehitamisel midagi kuulnud. Tema teada peaks ehitus plaani kohaselt minema. «Tööd on jõudnud lihtsalt sellisesse järku, kus ehitusmaht on tunduvalt väiksem,» põhjendas Käsper.

AB Kindlustuse Grupi peahoone peaks kava kohaselt valmima mais. 120 miljonit krooni maksva büroohoone ehitust finantseerib Maakri Ehituse AS, kelle võlakirjadesse on oma reserve investeerinud AB Kindlustuse Gruppi kuuluvad kindlustusseltsid ASA Kindlustus ja AB Elukindlustus.

Maakri Ehituse omanikud pole teada, Krediidiinfole pole Maakri Ehitus oma käivet ja kasumit teatanud.

Hetkel kuum