17. jaanuar 1999 kell 22:00

Tallinn kahekordistab vanalinna parkimistasu

Tallinna linnavalitsus saatis reedel volikokku kahe määruse parandused, mis redigeerivad vanalinna sissesõidu ja parkimise korda vastavalt riigikohtu otsusele, et sissesõidu eest ei tohi tasu nõuda.

Kui volikogu on seadusega mittevastavaks tunnistatud määruste parandused heaks kiitnud, kavatseb Tallinn valmistada ette eelnõu, millega tõuseks märgatavalt parkimine vanalinnas -- praeguselt 12 kroonilt 24 kroonile tunnis, ütles abilinnapea Kalev Kallo.

Nii Kallo kui linnapea Ivi Eenmaa hinnangul võimaldab kõrgem parkimistasu vanalinna liiklust ohjes hoida.

Volikogu peab muutma määrusi, mis sisaldasid määratlust «tasuline sissesõit».

Jõuludest piiravad liiklemist Tallinna vanalinnas vaid liiklusmärgid, sest riigikohus tühistas sinna tasulise sissesõidu ja parkimise sätestanud linnavolikogu määruse.

Õiguskantsler ja riigikohus leidsid, et sissesõidu eest tasu võtmine on sisuliselt kohalik maks. Makse võib põhiseaduse kohaselt kehtestada ainult seaduse alusel, kuid ükski seadus sissesõidumaksu ette ei näe.

Osa seadusevastaseks tunnistatud sissesõidutasu maksnuid asus nõudeid koondama, et neilt aastate jooksul kogutud raha -- kokku üle 10 miljoni krooni -- linnalt kohtu teel välja nõuda.

Praegu kehtib Tallinna vanalinnas kesklinna piirkonnale määratud parkimistasu -- 12 krooni tunnis, kuid sinna sissesõit piiratud ei ole.

Autor: BNS

Hetkel kuum