Andres Reimer • 20 jaanuar 1999

Leimanni visiit tekitas huvi

Hongkongi kaubanduskoja esimees Eden Wood ütles eile, et pärast kohtumist Leimanniga soovib ta saada detailsemat informatsiooni Eesti tekstiili- ja elektroonikatööstusesse investeerimise võimaluste kohta. Samuti pakuvad hiinlastele huvi Eesti võimalused logistika, transpordi ja toiduainetööstuse arendamisel. «Tekstiili- ja elektroonikatööstus on Hongkongi arenenumaid tööstusharusid ning võimaldavad tõenäoliselt edukat koostööd Eestiga,» lisas Wood.

Bank of America esindaja Hongkongis Taso King ütles, et ta näeb suurt perspektiivi transiidivoogude suunamises läbi Eesti ning Hongkongi. «Eesti on oma asukoha ning arenguperspektiivide osas üks paremaid riike Euroopas, nagu seda on Hongkong Hiinas,» selgitas King.

Leimanni tänaseks määratud kohtumine Hongkongi valitsuse juhi Tung Chee Hwaga jääb tõenäoliselt ära. Hwa saatis kutse külaskäiguks peaminister Mart Siimannile ega soovi vastu võtta madalamal tasemel juhitud delegatsiooni, ütles visiiti Eesti poolt korraldav peaministri nõunik Paul Lettens.

Eile andis Leimann edasi volitused Eesti Vabariigi aukonsulile Hongkongis Jeffrey King Fung Lamile, kelle ülesandeks on Eesti transiidi ja investeerimisvõimaluste tutvustamine Hongkongi ettevõtjatele.

Leimann ja teda saatev delegatsioon külastas eile Hongkongi sadamaid, börsi ning valuutakomiteed.

Hetkel kuum