21 jaanuar 1999

Ryanair lööb hinnaga

Madalate hindadega Ryanair on Euroopa liinidele tulekuga hakanud teistele lennufirmadele tugevat hinnasurvet avaldama. Aasta tagasi alustas Ryanair lendamist Londoni ja Norra Torpi lennuvälja vahet, mis jääb Oslost sadakond kilomeetrit lõuna poole, ja on aastaga enda kätte saanud 11protsendilise turuosa.

Ryanairi edasi-tagasi pilet sellel liinil maksab 560 Norra krooni ehk 1008 Eesti krooni. SAS on samal ajal oma hinda alandanud 2700 Norra kroonilt (4860 Eesti krooni) 1890 kroonile (3402 krooni).

Stockholmist Londonisse lendamisel kasutab Ryanair 140 kilomeetrit Stockholmist lõuna poole jäävat Skavsta lennuvälja. Tema edasi-tagasi pileti hind on 590 Rootsi krooni ehk 1003 Eesti krooni. SAS on seetõttu oma hinda alandanud 2600 Rootsi kroonilt (4420) 1800 kroonile (3060).

Ryanair väidab, et suured lennufirmad ajavad täiesti väärastunud hinnapoliitikat ja nõuavad reisijatelt kuni neli korda kõrgemat hinda, ütles Ryanairi pressiesindaja Ethel Power. SAS jt suured lennufirmad tõstavad hindu eriti neil liinidel, kus konkurents puudub, ja tugeva hinnakonkurentsiga liinidel müüvad pileteid alla omahinna, väidab Iiri lennufirma esindaja. SAS omalt poolt kinnitab, et see seisukoht on täiesti vale.

SASi infoesindaja Norras Simen Revold peab täielikuks juhuseks seda, et SAS on alandanud piletihinda Oslo--Londoni liinil pärast seda, kui Ryanair seal lendama asus.

Ryanair on Iiri lennufirma, mis on spetsialiseerunud odavatele lendudele ja oma alal Euroopa suurim. 21 lennukile Boeing 737 ostis ta eelmise aasta märtsis juurde 45 Boeingut. Kokku teenindab Ryanair sel aastal 26 liinil 5 miljonit reisijat. Viimasel ajal on ta edukalt tunginud Põhjamaade ja Suurbritannia vahelisele lennuturule.

Autor: DI

Hetkel kuum