Thulema avas Kuivajõe tehase

«Nüüd peaks alles hakkama Thulema õige elu,» kommenteeris tehase laiendamist Thulema müügijuht Marek Antoniak. Tema sõnul ei vastanud tootmisvõimsus ja tootmise kiirus enam ettevõtte vajadustele, mistõttu tuli senist tootmispinda laiendada. «Meie projektmööbliga käib müük eespool tootmist, mille saame nüüd hoopis teisel ideoloogial üles ehitada,» tõdes Antoniak.

Thulema ostis laiendatud tehasesse täisautomaatse töötlemiskeskuse, mis asendab käsitsitöö kiirema ja täpsema arvutitööga.

Kogu investeering laienemisse oli 12 miljonit krooni, millest poole laenas ettevõte Hansapangast. Ülejäänud 6 miljonit oli ettevõtte oma raha.

Investeerimisotsuse langetamisel oli määrav see, et tehase esimese järgu käivitamiseks laenatud 8 miljonit krooni teenis Thulema tagasi kahe aastaga, põhjendas investeeringut juhatuse esimees August Kull.

«Automaatpingi tasuvus on küllalt kiire, iseasi on rääkida ostu finantseerimisest,» kommenteeris Wermo üks omanik Neinar Seli. Tema tõdemusel on äärmiselt vajalik tootmine automatiseerida, sest partiid on erinevad ja ühesugust kogust on raske suurel hulgal turustada, samas on aga väga raske konkureerida rahvusvahelisel turul, makstes laenuintressi rohkem kui 10 protsenti. «Selle kõrge intressi maksab kinni tarbija,» konstateeris Seli.

Thulema müüb oma mööblitoodangust 90 protsenti Eestis. Firma eelmise aasta käive oli esialgsetel andmetel 56,5 miljonit krooni. Thulemas töötab 75 inimest.

Autor: ÄP

Hetkel kuum