24. jaanuar 1999 kell 22:00

Nõmmel püsivad äripindade kõrged rendihinnad

Aastaga on rendihinnad Nõmme linnaosa keskuses jäänud samale tasemele, edaspidi liiguvad rendihinnad käsikäes majanduse üldise olukorraga. Niikaua, kui majanduses jätkub suhteliselt vaikne periood, ei muutu oluliselt ka rendihinnad.

Nõmme Keskus on kaubanduspindade asukohana ennast päris hästi õigustanud. Nõmme Keskuse teisel korrusel on suur osa klientidest äripinda rentinud juba mitu aastat, mis näitab, et neil probleeme ei ole. Nii mõneski teises kohas Tallinnas on enamik kaubanduspindade rentnikke lühikese ajaga vahetunud.

Nõmme Maja valmimine ei mõjutanud keskmisi rendihindu linnaosa keskuses.

Nõmme Maja valmimine on Nõmme keskusele lisanud uusi ja kaasaegseid äri- ja bürooruume, kus äripindade rendihinnad võivad ulatuda kuni 330 kr/m² ja bürooruumidel kuni 160 kr/m². Nõmme turu müük ja uue omaniku tõenäoliselt tehtavad investeeringud lisavad kaugemas tulevikus piirkonnale aktiivsust.

Majanduse üldine seis sellel aastal olulisi muutusi kinnisvaraarendusse ilmselt ei too ja ka kaubandus jääb vähem tulutoovaks kui varem. Seega arvan, et kaubanduspindade rendihindade tase aasta jooksul ei muutu ja vabade büroopindade rendihindade tase büroopindade üldise ülepakkumise taustal langeb 10--15%.

Arvestades keskuses asuvatest kaubanduspindadest mööduvat liiklus- ja jalakäijate vooge, jäävad Nõmme linnaosa keskuse kaubanduspinnad atraktiivseks kindlasti ka aasta pärast. Nõudlus on siin suurem värskelt valminud uue keskuse esinduslikele pindadele.

Nn nõukogude ajal ehitatud kauplusepindade hinnatase sõltub peamiselt sinna tehtavatest investeeringutest. Prognoosin Nõmme Keskuses asuvate uute ja heal tasemel kaubanduspindade keskmise hinnataseme püsimist samal tasemel praegusega.

Amortiseerunud kaubanduspindade keskmisele renditasemele prognoosin langust 5--15%.

Hetkel kuum