24. jaanuar 1999 kell 22:00

Sotsiaalraha läheb riigikassasse hoiusena

«See pole mitte laen, vaid tähtajaline deposiit,» ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja. Ta lisas, et riigieelarve seaduse kohaselt ei saa sotsiaalfondid oma ülejääke tavalisel kombel pankades hoiustada.

Initsiatiiv ravikindlustuse 100 mln krooni hoiustmiseks tuli pressiesindaja kinnitusel ravikindlustuse poolt.

Keskhaigekassa peadirektor Maris Jesse kinnitas, et kassa teavitas eelmise aasta lõpul riigikassat ülelaekumisest, tundes huvi, kas seda oleks võimalik lühiajaliselt hoiustada.

Jesse sõnul on fondidel riigikassaga kokkulepe, et nende vabade vahendite paigutamist korraldab riigikassa.

Praegu peab ministeerium läbirääkimisi pensioniametiga, kust on kavas deponeerida 130 miljonit krooni.

Ravikindlustus saab oma raha koos intressidega tagasi vastavalt kokku lepitud graafikule: 25 mln krooni 17. veebruaril, 50 mln 22. veebruaril ja 25 mln 25. veebruaril.

Intressimäära pressiesindaja ei nimetanud.

Rahandusministeeriumi teatel on riigikassa suutnud jaanuaris kulusid katta normaalselt, sest tulude laekumine on ületanud kulud. 22. jaanuari seisuga oli riigikassasse tuludena laekunud 669 mln krooni, kulusid oli kassa katnud 624 mln ulatuses.

Riigikassa direktor Ahti Kallaste ütles paari päeva eest olukorda kommenteerides, et «me hingame veel».

Miks riigikassa 130 miljoni krooni laenamiseks pensionifondist läbirääkimisi peab, ei osanud pressiesindaja öelda. Tema sõnul on see samuti deposiit, mitte laen.

Rahandusministeerium võttis 8. jaanuaril keskhaigekassalt 100 miljonit krooni riigikassat tabanud likviidsuskriisi leevendamiseks.

Varem lubas riigikassa, et maksab laenatud 100 miljonit krooni haigekassale tagasi 15. veebruariks. Selleks ajaks ootab riigikassa raha Telekomi aktsiate müügist.

Peale haigekassa raha kavatseb riigikassa võtta oma arvele ka pensionirahast 130 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum