24. jaanuar 1999 kell 22:00

Telekomi töötajad naudivad eriõigust

Eelis seisneb selles, et ligi 3500 Eesti Telefoni ja EMT töötajale on erinevalt teistest Eesti investoritest garanteeritud 20 000 krooni eest Telekomi aktsiaid.

Eesti Telefoni arvutiinsener Toomas Vann lubab õigust kasutada. Ta otsib ka inimesi, kes oleksid tema kasuks nõus oma osast loobuma, et rohkem osta.

«Telekomi puhaskasum on tohutu ja on väga väike võimalus, et aktsia hind langeks,» põhjendab Vann, kes loodab esimese börsinädala jooksul aktsiahinna 20protsendilist tõusu.

Eesti Mobiiltelefoni (EMT) kompleksijuhataja Andrus Lang on samuti otsustanud osta 20 000 krooni eest Telekomi aktsiaid. Langi hinnangul on Telekom kindlam investeering kui pangad. «See ei saa põhja käia, mitte ükski asi ei saa Telekomi kõigutada,» on Lang investeeringu positiivsuses kindel.

Lang soovib samuti osta aktsiaid eesmärgiga need hiljem maha müüa ja selle pealt teenida. «Miinimumsumma, mis ma aktsialt teenin, on 30 krooni,» on Lang optimistlik.

Eesti Telefoni kliendilahenduste projektijuht Arno Kuusik ei suhtu aga Telekomi eriti optimistlikult. «Olen kuulnud, et Telekomi aktsia hind pärast langeb,» nendib ta.

Kuusiku sõnul kardab Telekom, et emissiooni ei märgitagi täis ning püüab seetõttu oma töötajaid psühholoogiliselt mõjutada, et need kindlasti aktsiaid ostaks.

«Paljud on isegi laenu võtnud, et Telekomi aktsiaid osta, kuid keegi ei mõtle sellele, mis pärast saab,» jääb Kuusik skeptiliseks.

Täna koguneb riigikogu opositsioon, et muuhulgas arutada võimalust tühistada Telekomi töötajatele tehtud eriõigus aktsiate ostmisel.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum