26. jaanuar 1999 kell 22:00

Rentijate lemmiktööriist igast laenutusfirmast

Tänu universaalsusele enimlaenutatav nurklihvija ehk ketaskõikur on saadaval pea igas tööriistarendifirmas.

Enamik neist pakub nurklihvijaid 125 ja 230mm läbimõõduga lihvketaste tarbeks, Bygg & Maskin, Ehituslaenutus ja Rendimeister aga ka võimsamate, seina mahavõtmiseks sobivate 300mm ketastele. Suurima valikuga Ehitustööriista direktori Peter Linnu sõnul soetas firma hiljaaegu kõrgeima rendihinnaga 255mm ketastega töötava nurklihvija «seinalõhkujate» suure nõudluse tõttu.

Uuena maksavad nurklihvijad 2000--6000 krooni, kasutatud lihvijate hinnad on sellest amortisatsioonist sõltuvalt 30--50 % madalamad. Tartu Ehituslaenutus müüb kasutatud väiketööriistu, töökorras ketaslõikaja hind on juhataja Antti Kase sõnul umbes 500 krooni.

Paariks kasutuskorraks aastas ei tasu inimesel üldjuhul nurklihvija soetamine ära -- rendifirmade praktika näitab, et ketaslõikurite keskmine kasutusaeg on paar päeva.

Suhteliselt töökindla tööriista rendi suuremateks probleemideks on vargused, vale kasutamine, katsed kasutada suuremale lihvijale ette nähtud ketast ja ülekoormus. Näiteks Jat-Grupi nurklihvija oli klient just läbi põletanud.

Hetkel kuum