27. jaanuar 1999 kell 22:00

- asukoht: Tallinn, Maakri 19/21

tellija: Inspira Sisustus

pindala: ca 600 m²

mööbel: Posteral

põrandad: Optiroc Eesti, Arnold Ehitus

sisearhitekuur: Pille LausmäeSisearhitektuuribüroo

sisekujunduse maksumus: 2 mln krooni

Maastikurikas Inspira salong võitis aasta auhinna

Inspira mööblisalongi sisenejat ootavad sopid, sambad, poodiumid, avad seintes ja praod laes. Kui klient salongis ringi käib, leiab ta tihti mõne ootamatu sopi või siis satub ta pilk läbi augu seinas juba järgmisesse tuppa.

Pille Lausmäe nimetab seda arhitektuurseks maastikuks. Seda maastikku hindasid kõrgelt ka erialainimesed: Inspira salong sai Kultuurkapitali eelmise aasta sisearhitektuuripreemia.

Stiililt klassifitseerib Pille Lausmäe uue Inspira salongi modernistlikuks minimalismiks. Kujunduse eesmärk on luua taust müüdavale. Kui mööblitrend muutub, peaks ka uus kollektsioon salongis hea välja nägema. See tingis kujunduse neutraalsuse.

Inspira sisekujunduse üks tähtsam osa on valgustus. Kasutatud on nii lae-, seina- kui ka põrandavalgustust. Valgustuse planeerimise muutis keerukaks suur pind ning see, et valgustitega on püütud ka meeleolu luua. See tähendab, et lülitusi on palju ja need ei ole grupeeritud ruumide järgi. Näiteks on valgustistendil umbes 30 erinevat valgustit ning reegel on, et korraga põlevad üksteisega sobivad valgustid, aga need ei ole kõrvuti.

Väljapanekus pole lavastatud realistlikke olukordi, kus näiteks vannitoa komplekti eksponeeritakse keraamilistest plaatidest põrandal. Sellise poe eesmärk pole anda valmismalle. Pigem on ta määratud looma meeleolu ja ärgitama mõtlema. Kes Inspirasse tuleb, sellele on kujundus tähtis protsess.

Hetkel kuum