Sirje Niitra • 27. jaanuar 1999 kell 22:00

Riik sekkus laevatülli

Peale advokaadibüroo poole pöördumise on valitsus otsustanud jätkata läbirääkimisi juba valmis Eesti-Soome meresõidulepingu täiendamiseks.

Peaminister Mart Siimann arutas teisipäeval neljasilmakohtumisel Soome peaministri Paavo Lipponeniga muu hulgas ka Eesti laevade boikoteerimist Soome sadamates. Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaariku sõnul taolistel kohtumistel tavaliselt mingeid otsuseid ei tehta. Vaarik põhjendas valitsuse viivitust laevandussõtta sekkumisel asjaoluga, et Soome meremeeste ametiühing kavandas aktsiooni jõulueelsesse perioodi.

Riigikogu majanduskomisjon leidis oma viimasel istungil Eesti laevaomanike liidu poolt riigikogu esimehele Toomas Savile saadetud petitsiooni arutades, et küsimus puudutab kogu Eesti majandust. «See on riigi mure,» kinnitas majanduskomisjoni esimees Tiit Made, viidates vaba konkurentsi tingimuste rikkumise kõrval ka riigi osalusele Eesti Merelaevanduses. Teiseks tundis majanduskomisjon muret selle pärast, et riigil võivad Eesti laevade mugavuslipu all sõitma hakates jääda saamata maksud ja kaduda hulk töökohti. Majanduskomisjon soovitas moodustada valitsusdelegatsiooni Läänemere konkurentsitingimuste selgitamiseks ja tekkinud konflikti lahendamiseks.

Simo Nurmi Soome meremeeste ametiühingust ütles eile, et boikott puudutab üksnes neid ja Eesti Merelaevandust ja teistel sellega asja pole.

Hetkel kuum