31. jaanuar 1999 kell 22:00

Mähel ehitatakse suvilaid eramuteks

Pindi Kinnisvara eluruumide maakleri Ulvi Pechteri sõnul on Mähel eelistatud need suvilad, mida saab aasta ringi elamiseks ümber ehitada. Samas ei soovi enamik omanikke oma suvekodu müüa, seda tehakse enamasti hädaolukorras.

Talviseks elamiseks sobiv suvila maksab enamasti üle 200 000 krooni. Hinnad on Ulvi Pechteri hinnangul sageli ülepaisutatud: «Omanikud tahavad saada 250 000--300 000 krooni suvila eest, mille reaalne hind on 200 000 krooni ringis.»

Mähel on ka kaasomandis olevaid maju, mida müüakse korruste kaupa. Ühe korruse hind on väiksemas majas ca 140 000 krooni.

Ostjate huvi Mähe kruntide vastu on suur ning kuna on käimas maa tagastamise protsess, siis tuleb kinnisvaraturule uusi krunte ka juurde. Ilma kommunikatsioonideta krundi ruutmeetri hind on Mähel 120--150 krooni. Kui on hea asukohaga krunt, siis on mõnikord ostja nõus selle eest ka üle turuhinna maksma.

Krundi eelistatud suurus on enamasti 1000 m². Suurema maja ehitamist plaanivad inimesed peavad krundi optimaalseks suuruseks 1500--2000 ruutmeetrit.

Kinnisvara ostjad on viimastel aastatel muutunud tunduvalt teadlikumaks. Peale kommunikatsioonide peetakse oluliseks näiteks krundi kuju (peaks olema nelinurkne). Ost võib pooleli jääda ka juhul, kui elektrivõimsus pole piisav.

Mähel järjest suureneb selliste majade arv, kus saab elada aasta ringi. Nende vastu on ka ostjatel elav huvi.

Hetkel kuum