2 veebruar 1999

Hansapank alandas laenu- ja hoiuseintressi

Hansapank alandas eilsest kroonilaenu baasintressi 17 protsendilt 16 protsendile. Tänasest alandab Hansapank aastase kroonihoiuse intressimäära praeguselt 13 protsendilt 11,75 protsendile.

Ühispanga kroonilaenu baasintress on 18 protsenti ja aastase kroonihoiuse intress 13,25 protsenti.

Hansapanga riski- ja krediididirektor Aivar Rehe ütles, et intressi alandamine on suunatud eelkõige korporatiivklientidele, kelle osas pank rakendab lühiajalist käibevahendite krediteerimist.

«See on osa Hansapanga intressipoliitikast, mis väljendab ühtlasi meie nägemust intresside liikumisest rahaturul,» rääkis Rehe. «Nüüd peame jälgima, kuidas turg, kliendid ja pangandus sellele reageerivad.»

Rehe märkis, et Hansapank kavatseb laenuturul jätkata ettevaatlikku tegevust ning suurt intressilangust pole oodata. «Samas vajavad kassavood juhtimist ja see intressilangus on igal juhul märk keskkonna mõningasest muutumisest,» ütles ta.

8. jaanuaril alandas Hansapank 2,5 protsendipunkti võrra eluasemelaenude intressi, mis nüüd on kuue kuu Euribor pluss kaheksa protsenti ehk ligi 11,2 protsenti.

Hansapanga laenuportfelli suurus oli möödunud aasta lõpul 12,2 miljardit krooni ning hoiuste maht 12,4 miljardit krooni. Hoiuste lõikes oli Hansapanga turuosa Eestis 57,7 protsenti.

Autor: BNS

Hetkel kuum