Peep Sooman • 2 veebruar 1999

Ühispank jätkab Jegorovi kinnistu müümist

Gritsenko sõnas eile õhtul, et Ühispank on hoone müügist väga huvitatud. Tema sõnul pole Ühispank küll müüja, kuid kuna pank on andnud Raekoja Plats 8, Mündi 1/3, Pikk 12, Kinga 6/8 asuva kinnistu tagatisel 33 miljonit krooni laenu, siis on pangal suur sõnaõigus maja müügis kaasa rääkida.

Lõpliku otsuse, kas Oberschneider peab terve laenu tagasi maksma või saab laenu refinantseerida, teeb Ühispanga laenukomitee, ütles Gritsenko, kes on ka ise laenukomitee liige.

Kinnisvarafirma ASi Ober Haus omanik ja tegevjuht Paul Oberschneider ütles eile õhtul, et ta teeb Ühispangale täna oma pakkumise. «Praegu on veel vara minu pakutavatest tingimustest rääkida,» lausus ta.

Hoone suuromanikud on riigikogu väliskomisjoni esimees Eino Tamm ja ärimees Kalle Tenno.

Maja omanikfirma Crag Kinnisvara ASi tegevjuht Kalle Tenno ei soovinud midagi kommenteerida enne, kui Oberschneider pole teinud panditud maja ostu kohta kirjalikku pakkumist. Eino Tamme sõnul ei teadvat tema majamüügist midagi.

Oberschneider ütles, et tõenäoliselt tuleb lisaks pangale maksta hoone ostu korral mõni miljon krooni ka maja omanikele, et viimased saaks võlad tasuda.

Kinnisvarafirma Ober Haus laiendab märtsis aktsiakapitali 54 miljoni krooni võrra, mille eest ongi kavas maja osta. Aktsiaid ostab USA kinnisvarafond Apollo.

Oberschneider sõnul Raekoja platsi uut hotelli ei ehitata, vaid projekti arendatakse kuni kaks aastat ja hoonesse rajatakse restoranid, kauplused, büroopinnad ning korterid.

Jegorovi kinnistu ümber on puhkenud mitu skandaali. Eino Tamme ja Kalle Tennot süüdistati maja endise omaniku Ivan Jegorovi tütre Tatjana Valgmaa tüssamises, kui nad organiseerisid hoone tagastamist.

Samas nõuab maksuamet majaomanikelt 4 miljoni krooni tasumist, sest nad omandasid osaluse majas, kui müüsid endisele omanikule Tatjana Valgmaale konsultatsiooniteenust.

Eino Tamm aga tulumaksu ei maksnud, väites, et omanik kinkis maja neile.

Hetkel kuum