2. veebruar 1999 kell 22:00

Viljandi müüb osaluse prügifirmas sakslastele

«SKP Recycling AG & Co saab aktsiaid miljoni krooni väärtuses, tegelik ostusumma on oluliselt suurem,» rääkis ASi Viljandi Linnahooldus juhataja Aivar Sülla ajalehele Sakala.

Viljandi linnale kuuluva prügifirma aktsiakapitali suurendamiseks laseb linnavalitsus välja 10 000 sajakroonise nimiväärtusega aktsiat. SKP Recycling ja Viljandi linnavalitsus allkirjastavad aktsiamüügilepingu teisipäeval.

Viljandi linnapea Tarmo Loodus ütles, et aktsiate müügihind on praegu konfidentsiaalne. «Müügitehingu tulemusena saab Saksa firma samas väärtuses aktsiaid kui linnavalitsusel praegu ja me jääme firmas võrdseteks partneriteks,» lausus linnapea.

Viljandi Linnahoolduse aktsiate eest makstav raha jääb kohalikule prügifirmale, kes saab selle eest osta endale uut koristustehnikat ja suurendada oma konkurentsivõimet, teatas Tarmo Loodus.

Aivar Sülla sõnul vajab Viljandi Linnahooldus uusi prügiveoautosid, mis maksavad uuest peast ligi 1,6 miljonit krooni. «Meie masinapargis on kõik autod vähemalt kümme aastat vanad ja need lagunevad,» tunnistas ta.

Perefirmana alustanud SKP Recyclingu mullune käive oli ligi 600 miljonit Saksa marka ehk 4,8 mld Eesti krooni. Hamburgis peakontorit omav prügikoristusfirma tegutseb peamiselt Lääne-Euroopas.

SKP Recyclingu Eesti esindaja Kalju Kartau ütles, et firma osaleb omanikuna seitsmes Eesti firmas. «Tänavu tahame tegevust laiendada ja osaleda vähemalt 12 firma omanikeringis,» lausus Kartau.

Viljandi Linnahooldus tegeleb Viljandis prügikoristusega, teede, tänavate, kalmistute ja tänavavalgustuse hooldusega ning haljastusega. Ettevõtte eelmise aasta käive oli ligi 8 miljonit krooni, millest kolmandiku andsid linnavalitsuselt saadud tellimustööd.

Autor: BNS

Hetkel kuum