Kristina Traks • 2 veebruar 1999

Võru Juust vahendab Venemaale piima

Võru Juust müüb Venemaale iga päev umbes 30 tonni piima, mis on pool ettevõtte poolt seni töödeldud kogusest. Võru Juust on veebruaris remondis ja ise sel ajal piima ei töötle.

«Meie jaoks pole piima hind muutunud, kuid kindlasti ei müü AS Võru Juust venelastele piima selle hinnaga, mis ta meilt ostab,» ütles Võrumaa piimatootja Tiit Niilo. «Selliselt läbi Võru Juustu müües pole loota, et piima hind meile tõuseb.»

Ostrovi piimakombinaat lubas Eesti tootjatelt hakata piima ostma hinnaga 1,55 krooni kilo, samal ajal kui Võru Juust maksab piimakilo eest 1,40 krooni.

ASi Võru Juust juhataja Heiki Pensa ei nõustunud piima müügi hindadega seonduvat kommenteerima, öeldes, et Venemaale on läinud alles esimesed proovipartiid ja hindadega seonduv pole veel selge.

Riigi veterinaarameti peadirektor Ago Pärtel ütles, et veterinaaramet venelastele piima väljaveos muid takistusi ei tee, kui ainult, et venelased ei tohi Eestis oma autodega piimaringe tegema hakata.

Võru veterinaarkeskuse teatel on Ostrovi piimakombinaat saanud piima väljaveo sertifikaadi ja esimesed koormad on Venemaa poole ära saadetud. Ostrov asub Eesti piirist 100 kilomeetri kaugusel.

Venelased põhjendavad piima ostmist Eestist sellega, et kohalik piim on kehv ega võimalda kvaliteetseid piimatooteid toota.

Hetkel kuum