3. veebruar 1999 kell 22:00

Gümnasistid vaatavad läbi abtissi söögimaja akna

- asub: Tallinnas Suur-Kloostri 10/12, 16

- tellija: Tallinna Linnaehituse AS

- ehitaja: Facio

- valgustid: Steel Line, Estoplast

- eriprojektiga mööbel: Formo, Astera, Standard

- mööbel: Standard

- sisearhitekt: Maile Grünberg

- renoveerimine: ca 33 mln krooni

Varisemisohtlikust endisest kloostrihoonest sai eelmise aasta lõpuks Eesti unikaalseima sisekujundusega koolimaja.

Unikaalseks muudavad hoone vanad müürid, mis väljakaevamiste käigus nähtavale tulid. Saalialuste keldrite väljakaevamisel avastati keskaegne kütteruum ja vana võlvistik, tänu millele on gustavadolflastel stiilseim koolisöökla Eestis.

Keldrist kaevati välja ka vana abtissi söögimaja nurk, millest aknaauku ümbritsev müür vaatamiseks välja jäeti. Leitud keskaegne kaev andis Maile Grünbergile (AS Grünberg) idee kujundada keldrikorrusele valgustatud purskkaev. Kaevu ümbritsevad keskaegse veerenni ja samba tükid.

Kogu majas on kasutatud sisearhitekti eriprojekti järgi valmistatud valgusteid. Lühtrite stiilid varieeruvad korruseti, vastavalt üldkujundusele: hoone alumised korrused hilisklassitsistlikus ja juurdeehitatud korrused juugendstiilis.

Koolipingid, lauad ning õppetarvete kapid on samuti meisterdatud eriprojekti järgi.

Korruste kaupa on klassiruumidel erinev värvilahendus. Kogu maja san-sõlmed on laotud värvikirevatest plaatidest. Maile Grünbergi põhimõtteks oli muuta kujundus värvidega lõbusamaks.

Enne tühjana seisnud pööningule on kujundatud massiivsete talalagedega raamatukogu ning arvutiklass. Kooli saali täidab vana auväärne gamma: valge, helesinine, kuldne.

Hetkel kuum