3. veebruar 1999 kell 22:00

Rapla jäädakse pidama talvel

Varjula võõrastemajas on magusam konverentsipidamise aeg talvel. Ehk aitab sellele kaasa ka Varjula asukoht Kehtna vaikses ja rahulikus mõisapargis luigetiigi ääres.

Viimase ilu saab nautida siiski eelkõige suvel. Peale tabelis esitatu saab Varjulas veel saunas käia (olenemata saunaliste arvust 150 kr kolm tundi), ratsutada ja suusatada Paunküla mäel.

Valge Luige hotell tutvustab end kui suurepärast seminaride ja ärikohtumiste korraldamise kohta.

Erinevalt Varjula võõrastemajast on Valges Luiges konverentside kõrgaeg kevadest sügiseni ja praegu valitseb seal vaikne hooaeg.

Nime vääriliselt asub see hotell luigetiigi ääres ning vaateulatusse jääb Alu mõisahoone. Valges Luiges saab konverentsist vabal ajal kasutada spordisaali, piljardilauda ja sauna.

Kuigi Ruunawere hotelli tuleb tehnilised vahendid ise kaasa võtta, on selle tõmbenumber mets ning lähedalasuv jõgi. Ruunawere hotell asub poole kilomeetri kaugusel Tallinna--Pärnu maanteest.

Ruunaweres on konverentsikoormus aasta ringi üsna ühtlane, vaid aasta alguses on nõupidamisi, seminare, koosistumisi pisut vähem. Ruunwere hotelli toad on erinevad ja peaaegu igasse kahesesse tuppa saab panna kaks lisavoodit, mis teeb ööbimiskohtade arvu peaaegu kahekordseks.

Võerahansu turismitalu-koduloomuuseumini viib Tallinnast asfalttee, nii et lumme kinnijäämist pole karta. Võerahansul saab tellida ratsutamist, taluõuel on kiiged, lõkkekoht, parkla ja koht autokaravanidele. Kes lund ja külma ei pelga, võib ette võtta ka matkaraja. Võerahansu konverentsihooaeg jääb talu omaniku sõnul just talve. Siis on pealinnast kaugele lõuna poole raskem liikuda ja nii jäädakse pidama Kesk-Eestisse.

Võerahansu võluks on see, et hinnad on paljuski kokkuleppelised. Näiteks tehakse toit selle raha järgi, palju eest te süüa tahate. Ja tavaliselt kulub seda vähem, kui kõrvalolevas tabelis näidatud. Samuti ööbimise hind oleneb sellest, kuidas te pererahvaga kaubale saate.

Autor: Tiina Salumäe

Hetkel kuum