Kristina Traks • 3. veebruar 1999 kell 22:00

Viru Ranna töötajad pole koondamistasu saanud

«Koondamistasu pole ettevõte saanud maksta, sest raha lihtsalt pole,» lausus Viru Ranna pankrotihaldur Arno Mägi. Ta ütles, et kuna kaks kalatehast neljast töötab alakoormusega, on täiendav koondamine möödapääsmatu.

Viru Rand taotleb riigilt ligi 10 miljonit krooni, et maksta töötajatele ära koondamistasud. «Kui selle raha saab paari kuuga, on hästi,» lausus Mägi.

Pankrotihalduri sõnul pole kalatööstuse varale konkreetseid ostupakkumisi tehtud, kuid huvi tehaste vastu on ilmutanud mitu firmat.

Äripäevale teadaolevalt soovivad osa Viru Rannast osta mitu Eestis tütarettevõtteid omavat Norra kalandusfirmat.

Arno Mägi ei osanud eile öelda, kui kauaks käigusolevatele tehastele tellimusi jätkub. «Võlausaldajate huvi on hoida ettevõte töötavana, sest nii on tal väärtust,» lausus ta.

Viru Ranna kuukäive on praegu umbes 8 miljonit krooni ja ettevõte on jooksvas kahjumis. Eestis on Viru Ranna toodetele turgu 4 miljoni krooni ulatuses kuus, ülejäänu eksporditakse peamiselt Ukrainasse.

Eesti suurima kalatööstuse Viru Rand võlg on kasvanud 162 miljoni kroonini, ettevõtte suurim võlausaldaja on Hansapank 65 miljoni krooniga. Viru Ranna vara väärtus on 104 miljonit krooni.

Hetkel kuum