ÄP fototoimetus • 4. veebruar 1999 kell 22:00

Eesti Energia hakkas Põlvamaa firmalt hüdroenergiat ostma

Energiaseaduse kohaselt on Eesti Energia kohustatud ostma hüdro- või tuuleenergiast toodetud elektrit hinnaga, mis moodustab 90% kodutarbija põhitariifist. Seega maksab Eesti Energia alternatiivse elektrienergia tootjale 67,5 senti kWh eest.

Generaatori juhatuse esimehe, Põlvamaa elektriinseneri Voldemar Enno sõnul annab Eesti Energia makstav hind neile võrreldes eelmise aastaga vähemalt 15% suurema tulu.

«Varem müüsime suurema osa elektrienergiast tunduvalt odavamalt Põlva Piimale,» täpsustas Enno.

Eile avati Põlva uus elektrienergia kombijaam, kus toodetavat energiat hakkab ostma ka AS Põlva Piim.

Peale soodsama hinna on Eesti Energia ostukohustusest Enno sõnutsi kasu ka laenutaotlemisel. «Tavaliselt toodang tagatisena arvesse ei lähe,» lausus Enno. «Nüüd on aga tegu kindla turuga, mis lausa riigikogu poolt paika pandud.»

AS Generaator taotleb laenu teise hüdroelektrijaama ehitamiseks Räpinas. Generaatori elektrijaamad Saesaarel, Leevakul ja Räpinas tootsid mullu kokku 2 GWh elektrienergiat.

Eesti Energia hulgiostu-müügi osakonna juhataja Väino Milti andmeil toodab alternatiivset elektrienergiat veel AS Generaator E&K Valgejõel ja OÜ Tehnokommerts Tudulinnas. Hiiumaal Tahkunas toodab elektrienergiat tuulegeneraator.

Alternatiivne elektrienergia moodustab 0,08 protsenti kogu Eestis toodetavast elektrienergiast.

Autor: ÄP

Hetkel kuum