4. veebruar 1999 kell 22:00

Koger lahkub FKSMist

See on pikkamööda kujunenud otsus, mis nüüd küpseks sai, kommenteeris Andres Koger lahkumist Eesti ühe suurima ehitusfirma juhi kohalt. Kogeri sõnul jätkas ta juhatuse esimehe kohal FKSMi nõukogu ettepanekul, et firmad sujuvalt ühendada. «Nüüd on see lõpule viidud ja tuleb ridu koondada,» selgitas ta.

FKSMi nõukogu tegi ettepaneku asuda 1. aprillist juhatuse esimehe kohale firma senisele tegevdirektorile Kaido Fridolinile, kes juhtis siianigi sisuliselt kogu firma ehitustegevust. Andres Koger ja FKSMi nõukogu esimees Tiit Kuuli tegelesid rohkem firma strateegia küsimustega.

Koger kinnitas, et ei kavatse vähemalt esialgu müüa oma umbes 11protsendilist osalust ettevõttes. Kümme aastat ehitusettevõtjana tegutsenud Koger lubas käivitada pärast paarikuulist puhkust uue ettevõtmise, mille valdkonda ta ei soovinud veel täpsustada.

«Kaks direktorit ühte majja ei mahu,» kommenteeris Andres Kogeri lahkumisotsust ASi Merko Ehitus nõukogu esimees Toomas Annus. Ehitusturule see tema hinnangul mõju ei avalda, sest firmat ei saa samastada kellegi nimega.

ASis FKSM on Tiit Kuuli sõnul praegu töötajaid veerandi võrra vähem kui enne kummaski ettevõttes eraldi. Kumma ettevõtte töötajaid lahkumine enam puudutas, ei osanud ta öelda. «Ma ei ole sellist statistikat teinud,» lisas Kuuli.

Viimase kuu jooksul on firmast lahkunud pooled endise Koger & Sumbergi Grupi 24 projektijuhist Tallinnas.

Esialgsetel auditeerimata andmetel oli FKSMi eelmise aasta netokäive 800 miljonit krooni ja ettevõte jäi 1 miljoni krooniga kahjumisse. Kasumiaruandes on kajastatud provisjoneeritud ebatõenäolised laekumised, Kogeri & Sumbergi Grupi eelmiste perioodide kahjum, aktsiakahjum ja ühinemiskulud.

Autor: Koit Luus

Hetkel kuum