7. veebruar 1999 kell 22:00

Kohus otsustas Kiviteri pankroti

Kohtu poolt Kiviteri pankrotihalduriks määratud Arno Mägi ütles eile, et valmistab ette Kiviteri ülevõtmise esmaspäeva hommikuks ning asub siis kehtivaid lepinguid üle vaatama. «Olukord Kiviteris on keerukas ja ma pean edasisele tegevusele väga ettevaatlikult lähenema,» lisas ta.

Mägi märkis, et Kiviteri pankroti suhtes on suur ühiskondlik huvi ja surve.

Oodatakse, et nüüd peaks kellegi vangi panema, kedagi peab karistama ning oodatakse, millal mässuks läheb, rääkis Mägi. «See kõik lisab veelgi närvipinget,» tunnistas ta.

Bilansi järgi on Kiviteri võlgade suurus 434 miljonit krooni, tegelik võlgade suurus täpsustub järgneva kahe kuu jooksul, mil võlausaldajatel on aega esitada oma nõudeid.

Mägi sõnul ulatub Kiviteri võlausaldajate nimekiri mitmekümnele leheküljele.

Suurim võlausaldaja on Ühispank 103 miljoni kroonise nõudega, järgnevad 35 miljonit krooni nõudev Eest Põlevkivi ning Eesti Gaas, kelle nõude suurust ei osanud Mägi veel nimetada.

Ta teatas, et ettevõttel on veel osale koondatud töötajatele maksmata koondamisraha ja on ka palgavõlgu, lisaks tuleb välja selgitada, kes koondatakse. Mägi sõnul tuleb taotleda valitsuselt raha inimestele koondamistasude ja palkade väljamaksmiseks.

Jaanuari keskpaigas oli Kiviteris kehtivaid töölepinguid 1061 töötajaga.

«Tuginedes ettevõtte juhtkonna ja ametiühingu juhtide arvamusele, on edaspidi tööga kindlustatud 450 töötajat,» ütles Mägi. «600 inimest tuleb koondada.»

Aasta Kiviteri juhatajana töötanud Priit Piilmann lahkus möödunud nädalal omal soovil ametist, tema asemele määras nõukogu ASi Balti Baas juhataja Rein Pinni.

Ametliku teate järgi oli Piilmanni lahkumise põhjus enda füüsiline ammendamine. Ajalehe Põhjarannik andmeil on Piilmannil kopsuhäire.

Kiviteri nõukogu esimees Aksel Treimann ütles, et Piilmann tahab natuke tervist kosutada. «Pärast seda, kui ettevõte saab uue nõukogu, tahab ta tulla selle nõunikuks,» lisas ta.

Pinni sõnul on tema ülesanne Kiviteri juhatajana teha koostööd pankrotihalduriga ja Kiviteri tegevus lõpetada.

Kiviteri mullune käive oli 650 miljonit krooni ja kahjum 60 miljonit krooni.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum