Andres Reimer • 8 veebruar 1999

ESS võib saada parkimiskorraldajaks

Tallinna aselinnapea Kalev Kallo ütles, et ta nõustus kesklinna parklate loovutamisega ESSile, sest eelmine lepingupartner AS Altermon polnud suuteline parkimist korraldama ja parkimisalasid haaras kaos.

Kallo ei soovinud täpsustada, kellele Tallinna kesklinna ja vanalinna parkimise korraldamine lõplikult loovutatakse ja kas korraldatakse avalik konkurss.

ESSil on Tallinna linnavalitsusega Vabaduse platsi ja Viru väljaku parkla teenindamiseks sõlmitud ajutine leping kuni selle aasta märtsi lõpuni.

Tallinna transpordiameti juhataja Mati Songissepp ei soovinud eile kommenteerida Tallinna kesk- ja vanalinna parkimises toimuvaid ümberkorraldusi. «Neljapäeval tühistab linnavolikogu vanalinna tasulise sissesõidu, rohkem ma öelda ei saa,» ütles Songissepp.

Tallinna linnavolikogu korrakaitsekomisjoni aseesimees, ESSi juhatuse liige Arved Liivrand ütles, et linnavolinikud soovivad kesklinna parkimiskorralduse siduda turvateenistusega, et vähendada vargusi autodest.

ESS Grupi pressiesindaja Indrek Lindsalu sõnul pakub ESS linnale teenuse, mille kohaselt müüvad turvamehed tänavatel parkijatele pileteid ja samal ajal hoiavad sissemurdmiste vältimiseks autodel silma peal. «Näiteks Kaarli puiesteel saaks senikaua, kuni linnal pole kiipkaardisüsteemi, müüa parkimispileteid turvamees, nagu see toimub Stockmanni kaubamaja ja Sakala keskuse juures,» ütles Lindsalu.

ESS Tallinna turvajuht Ants Kaal ütles, et on valmis oma alluvad kohe vanalinna parkimist korraldama saatma, kui ESSi juhtkond linnavalitsusega lepingu sõlmib. Kaal ei soovinud täpsustada, kui palju inimesi ja kui suuri investeeringuid ESS vanalinna parkimise korraldamiseks planeerib.

Vabaduse platsil parkimist korraldav ESSi turvamees Aleksander Smeljov lausus, et ülemused on lubanud talle Vabaduse platsi parklas pikemaajalist teenistust. Smeljovi sõnul suhtuvad kliendid uue parkimiskorraldaja tulekusse rahulikult ning pole seni pretensioone esitanud.

Mullu tekitas Tallinna linnavalitsuse parkimiskorralduse lepingu sõlmimine ASiga Altermon avaliku skandaali, sest ESS seadis konkursi aususe kahtluse alla. Altermon lõpetas parkimiskorralduse selle aasta alguses.

Hetkel kuum