Väinu Rozental • 8 veebruar 1999

Neinar Seli loobub hotelliärist

«Aeg on selline, et ei jõua enam kõigega tegeleda,» põhjendas Seli hotelliärist tagasitõmbumist. Sisemise saneerimisprogrammi kohaselt on Rondami Grupi ettevõtete põhisuunitluseks tootmine, lisas ta. Selile kuuluv investeerimisfirma Rondam Grupp on suurosanik ASides Estiko ja Wermo. Rondam haldab suurt ärikeskust endise Tartu KEKi ruumides.

Hotelli Turists ostis Seli eelmisel kevadel Pareks-panga kaudu. «Hind oli väga ahvatlev,» meenutas Seli. «Oli võrreldav omandada Riias 10korruselist ja Haapsalus 3korruselist hotelli.»

Seli ei soostunud ütlema, mis hinnaga ta hotelli Riias jõulude ajal Iisraeli ärimeestele maha müüs, viidates Pareks-panga kui tehingu vahendaja konfidentsiaalsusnõudele. Seli sõnul jõudis ta endises nõukogudeaegses Inturisti hotellis poole aastaga teha hädavajaliku remondi kahel korrusel. Seli kinnitusel rohkem tema nimel Riias kinnisvara ei ole.

Haapsalu tarbijate ühistu juhataja Raimond Lunevi sõnul jõudsid Haapsalu hotellihoone müügitehingut puudutavad materjalid nendeni eelmise nädala reedel. «Töötame materjalid läbi ja esitame nõukogule,» rääkis Lunev. «Selle kuu jooksul teeb nõukogu kindlasti otsuse.»

Detsembri algul loobus Seli äritegevusest Haapsalu hotellis ja müüs ASile Granite Projekt 3 mln krooni eest hotelli põhivara.

Granite Projekti nõukogu esimehe Toomas Unduski kinnitusel jääb Granite Projekt ka pärast hoone müüki hotelli majandama.

Haapsalu tarbijate ühistul on hotellihoone eelisostuõigus, sest ühistule kuulub suurem osa hoonekompleksist. Haapsalu kinnisvaramaaklerid on varem Äripäevale väitnud, et soodsa asukoha tõttu võib hotellihoone müügihinnaks kujuneda kuni 5 mln krooni.

Hetkel kuum