8 veebruar 1999

Sotsiaalmaksu laekumine pärsitud

«5. veebruariks laekus kokku 656,3 mln krooni sotsiaalmaksu, millest 258 mln krooni on ravikindlustuse osa,» seletas maksuameti peadirektor Aivar Sõerd. Tema sõnul on tegemist alalaekumisega.

Aastaeelarvest ühte kaheteistkümnendikku aluseks võttes peaks iga kuu laekuma 341 miljonit krooni ravikindlustusmaksu. «Uue maksetähtaja kehtestamise tõttu on palju segadust ning maks veel laekub,» väitis Sõerd.

Seoses uute maksetähtaegade kehtestamisega aastavahetusel ei kavatse maksuamet Sõerdi kinnitusel maksu tasumisega hiljaks jäänud firmasid ja üksikisikuid kohe trahvima hakata. Seni tuli sotsiaalmaks tasuda töötasu arvestamisele järgneva kuu 20. kuupäevaks, uue korra kohaselt tuleb maks tasuda järgmise kuu 5. kuupäevaks, kui selleks ajaks on eelmise kuu töötasu välja makstud.

Keskhaigekassa direktor Maris Jesse rääkis, et sotsiaalmaksu alalaekumisest tekkivat auku ravikindlustuse eelarves saab veebruaris katta eelmise aasta jäägi ligi 300 mln krooni arvel. Jesse ütles, et keskhaigekassa arutab rahandusministeeriumi ja riigikassaga, mida teha, kui sotsiaalmaks alalaekub ka märtsis.

Autor: BNS

Hetkel kuum