9. veebruar 1999
Jaga lugu:

Finnair ligineb British Airwaysile

Finnairi lennutrajektoor viib aina sirgjoonelisemalt British Airwaysile lähemale. Finnairi presidendi ja peadirektori Keijo Suila sõnul on juba kaalutud võimalust, et Briti kompanii saaks Soome lennufirma üheks omanikuks, kuid otseselt tegutsema pole veel asutud. Võimalik tehing jääb uue parlamendi koosseisu ja valitsuse otsustada.

Hiljuti kinnitas British Airwaysi strateegiliste liitude eest vastutav John Patersom ajakirjanduses, et BA võiks olla huvitatud Finnairi aktsiatest, kui riik soovib neid müüa.

Soome peaminister Paavo Lipponen ütles juba mullu suvel ajalehele Financial Times, et pärast valimisi võib riik aktsiate kontrollpakist loobuda. Praegu on sideministeeriumil volitus riigi osalust vähendada praeguselt 58,4 protsendilt 50,1-le, niisiis on kontrollpakist loobumiseks vaja parlamendi sellekohast otsust. Praegune sideminister Kimmo Sasi lükkabki otsustamise uue parlamendi õlgadele ega taha avaldada arvamust isegi selle suhtes, kui suures ulatuses oleks mõistlik aktsiaid müüa. Riigi strateegiline huvi Finnairi suhtes on väiksem kui näiteks Soome Posti suhtes.

Finnairi turuväärtus on praegu 6,5 miljardit Eesti krooni, millest riigile kuulub 3,64 miljardit. Selle hinna eest vaevalt et riik on nõus oma aktsiaid maha müüma.

Ainuüksi firma varade väärtus on suurem kui turuväärtus. 1997. aasta äritulemuste järgi on firmal omakapitali 104 krooni aktsia kohta. Kauplemise käigus võib hind tõusta 110 kroonini aktsia kohta, seega saaks riik kogu aktsiapaki eest üle 5,2 miljardi krooni.

Autor: TS

Jaga lugu:
Hetkel kuum