Silva Männik • 9 veebruar 1999

Kaalul on Polaris ja Ühiskindlustus

Rahandusministeeriumi juriidilise osakonna juhataja Alar Urm ütles, et ministeeriumi kindlustuslitsentsikomisjon tuleb kokku lähema nädala jooksul. «Sõltuvalt litsentsikomisjoni huvist võidakse seal peale Ühiskindlustuse litsentsi tühistamise arutada ka Polarise saatust,» tunnistas kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp.

ERA Panga moratooriumi alguses otsustati, et Polarise küsimuse arutelu lükkub tulevikku ja selle küsimuse arutamine sõltub litsentsikomisjoni huvist, lisas Tropp.

Kindlustusseltside liidu tegevdirektor Katrin Hanko ütles, et vaevalt ERA Panga moratooriumi jätkuva selgusetuse korral Polarise küsimuse arutusele tulek pikalt venib. «Polaris on seni järginud põhimõtet kõik kahjud korralikult välja maksta,» rääkis Hanko. «Kuna aga uued kahjud tulevad pidevalt peale, hakkab see pikapeale seltsile tunda andma,» lisas ta.

Ühiskindlustuse litsents on seoses võlgnevusega klientide ees ja seadusele mittevastava omakapitali suurusega peatatud. Kui Ühiskindlustuse majanduslik seisund on litsentsikomisjoni istungi ajaks paranenud, võidakse kindlustusseltsi tegevuslitsentsi mitte tühistada.

Ühiskindlustuse juhatuse esimees Tõnu Pihlak ütles eile, et kindlustusseltsi uued omanikud on omakapitali suurendamiseks 2 miljonit krooni teele saatnud ja praegu tuleb oodata raha jõudmist Ühiskindlustuse arvele. Ühiskindlustus kavatseb loobuda liikluskindlustuse litsentsist ja keskenduda eravara kindlustamisele. Seetõttu langeb ka kindlustustegevuse taastamiseks nõutav omakapitali piirmäär 5 mln kroonini. Praegu on Ühiskindlustuse omakapital ligi 8 mln krooni.

Ühiskindlustus kuulub Eestis registreeritud OÜ Sigmaleta kaudu Lõuna-Ameerika firmale Orlando Ltd.

Hetkel kuum