Väinu Rozental • 14 veebruar 1999

Türi näituse korraldab Fragmentor

«Fragmentori pakkumus vastas kahest laekunust kõige enam meie tingimustele,» põhjendas Türi linnapea Tähve Milt. «Fragmentoril olid ette näidata dokumendid, mille kohaselt kuulub kaubamärgi Agri kasutusõigus neile.»

Milt lisas, et lepingu sõlmimise ajaks, märtsikuu alguseks, ootab linnavalitsus selle kohta ka notariaalset kinnitust.

Fragmentori juhatuse esimees ja üks osanik Ülo Russak ütles, et tõenäoliselt ostavad nad lähiajal Agri kaubamärgi selle omanikult soomlaselt Ilppo Aaltolt ära.

Russaku sõnul on Fragmentor nõus investeerima Türile rajatavasse Kesk-Eesti välismessi keskusesse kolme aasta jooksul 1,5 miljonit krooni. Russak kalkuleeris juuni algul Türi majandusgümnaasiumi staadionil toimiva näituse Agri eelarveks umbes 2 miljonit krooni.

Fragmentor on kaks aastat korraldanud Türi lillelaata. Eelmisel aastal korraldas Fragmentor Tallinnas agrotehnikamessi Agrotec. Tänavune, veebruari algusesse planeeritud Agrotec jäi vähese osavõtu tõttu ära ja püütakse korraldada sügisel.

Agri korralduskonkursil kaotanud OÜ Expomarket pole loobunud kavast korraldada suvel Järvamaal konkureeriv näitus, kinnitas Expomarketi juhataja ja ainuomanik Toomas Tilk. «Kas näituse nimeks jääb tuttav Agri, on veel lahtine,» seletas Tilk, lisades, et lahtine on ka messi toimumise aeg ja koht. Tilk hindas näituse korraldamise eelarveks alla miljoni krooni.

«Järvamaal on näituste korraldamiseks Türi linnast strateegiliselt paremaidki kohti,» lisas Tilk. Ta ei kinnitanud ega lükanud ümber Äripäeva väidet, et selleks kohaks võiks olla Mäo kolmnurk.

Hetkel kuum